Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Rowerzysto zadbaj o bezpieczeństwo swojego jednośladu.

Decydując się na rower jako środek transportu do pracy, spędzenia aktywnie czasu dbamy o swoje zdrowie i nasze środowisko.

Rowerzysto zadbaj o bezpieczeństwo swojego jednośladu

Decydując się na rower jako środek transportu do pracy, spędzenia aktywnie czasu dbamy o swoje zdrowie i nasze środowisko.

Nie zapominajmy jednak, że o swój jednoślad musimy dbać tak, by ustrzec go przed kradzieżą. Warto pamiętać o dobrych zabezpieczeniach i nie pozostawianiu rowerów pod blokami i sklepami bez zapięcia. Zamykajmy piwnice solidnymi zamkami i nie pozostawiajmy otwartych na klatkę schodową drzwi. Każde dodatkowe zabezpieczenie jest przeszkodą dla złodzieja.

Zatłoczonymi ulicami, zdecydowanie szybciej przejedziemy na rowerze. To aktywna i zdrowa forma wypoczynku, środek transportu do pracy, a także nasza troska o środowisko. Pamiętajmy jednak, że nasz rower może paść łupem złodziei.

Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami apelujemy o zachowanie kilku podstawowych reguł:

Zainwestuj w dobrej jakości smycze i zamknięcia. Warto zapiąć rower w dwóch miejscach. Nigdy nie zapinaj za elementy, które można łatwo ściągnąć lub odkręcić np. koło.
Wchodząc do sklepu na chwilę, nigdy nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia. Złodziejowi wystarczy chwila, aby odjechać twoim jednośladem. Nie zostawiaj również niezabezpieczonego roweru pod swoim blokiem.
Pozostawiając rower na klatce schodowej, również warto go zapiąć. Pamiętaj, aby drzwi na klatkę schodową były zawsze zamknięte, a kod do domofonu posiadały tylko zaufane osoby.
Nie pozostawiaj roweru na balkonie, na niskiej kondygnacji. Okazja czyni złodzieja, a on szybko wykorzysta, że twój rower jest na wyciągniecie ręki.
Pomieszczenia gospodarcze, w których trzymasz rowery warto solidnie zamykać. Każda dodatkowa kłódka to przeszkoda dla złodzieja. Goni ich czas, a kiedy zauważą solidne zabezpieczenie dwa razy się zastanowią, czy im się to opłaca.
Przechowuj dowód zakupu, zrób zdjęcie, to pomoże w identyfikacji utraconego roweru.
Dopóki dopisują warunki pogodowe, sezon rowerowy trwa do później jesieni. Warto w tym czasie pamiętać o tym, że pozostawienie niezabezpieczonego roweru pod blokiem, sklepem czy przed dworcem kolejowym jest okazją dla złodzieja. Dbajmy o nasze mienie, a kiedy widzimy, że w naszym bloku kręci się ktoś nieznajomy – przyjrzyj się mu, zapytaj w jakiej sprawie i do kogo przyszedł. Jeśli jest to ktoś kto ma złe zamiary, dzięki naszemu zainteresowaniu straci swoją anonimowość i prawdopodobnie zrezygnuje z zamiaru kradzieży.

Źródło KPP Brzeg

488
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.