Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Przepyszne jedzenie i tłumy mieszkańców. VIII Śniadanie Wielkanocne na opolskim rynku

W środę 16 kwietnia o godz. 11:00 na opolskim rynku odbyło się VIII Śniadanie Wielkanocne, ogromne ilości żuru, jajek, ciast.

W środę 16 kwietnia o godz. 11:00 na opolskim rynku odbyło się VIII Śniadanie Wielkanocne, ogromne ilości żuru, jajek, ciast.

Piękna pogoda sprawiła, że pod ratuszem zebrały się tłumy mieszkańców, na których czekału przepyszne ciasta, jajka, żur, a także jajecznica z 1500 jajek.

Wspólne śniadanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez włodarzy miasta oraz uroczystego poświęcenia pokarmów przez biskupa Andrzeja Czaję.

Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszego baranka i palmę wielkanocną.

Jedną z największych atrakcji było wspólne degustowanie żuru wielkanocnego, którego aż 2000 porcji serwował mieszkańcom sam prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Wolontariusze przebrani za wielkanocne zajączki rozdawali okolicznościowe kartki, a dzieci mogły uczestniczyć we wspólnym dekorowaniu stołów.

Galeria Foto na naszym FB TU

2795
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zaprasza mieszkańców regionu na wyjątkowy Koncert Uwielbienia

Wiadomości

Szybka reakcja policjantów i ratowników WOPR zapobiegła tragedii na Jeziorze Nyskim. We wtorek, 9 czerwca, podczas nagłego

Wiadomości

Miał przed sobą podróż liczącą nawet kilkaset kilometrów, jednak jego nieodpowiedzialną jazdę przerwali policjanci ze Strzelec Opolskich

Wiadomości

Kluczborscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za brutalne pobicie 54-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego