Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nietrzeźwa ekspedientka obsługiwała klientów. Miała ponad 2,5 promila alkoholu

Policjanci z Branic zatrzymali 46-letnią pracownicę jednego z marketów na terenie powiatu głubczyckiego. Kobieta, mając ponad 2,5 promila

Nietrzeźwa ekspedientka obsługiwała klientów. Miała ponad 2,5 promila alkoholu

Policjanci z Branic zatrzymali 46-letnią pracownicę jednego z marketów na terenie powiatu głubczyckiego. Kobieta, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, obsługiwała klientów i chwilę wcześniej przyjechała do pracy samochodem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 maja, chwilę po godzinie 14:30. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej pracownicy sklepu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.

Zgłaszająca kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że zachowanie ekspedientki wzbudziło jej niepokój. Pracownica miała problemy z utrzymaniem równowagi, a od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dodatkowo świadek przekazała, że 46-latka chwilę wcześniej przyjechała do pracy samochodem.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkance regionu prawo jazdy oraz zabezpieczyli kluczyki do pojazdu zaparkowanego na sklepowym parkingu. Od kobiety pobrano również krew do dalszych badań.

46-latka odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowe konsekwencje mogą dotyczyć wykonywania obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu.

Źródło: KPP Głubczyce

5964
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Wyobraź sobie, że poświęcasz dwie godziny na dopracowanie CV, piszesz list motywacyjny szytego na miarę i klikasz "Wyślij"

Wiadomości

Jeszcze trzy lata temu praca z domu była traktowana jako przywilej przyszłości. Dziś coraz więcej polskich firm wysyła pracownikom

Z ostatniej chwili

W środę, 3 czerwca, o godzinie 17:26 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 dotyczące pożaru