Mistrz Polski za mocny dla siatkarzy Stali.

Bardzo dobrze rozpoczęli niedzielny pojedynek z Jastrzębskim Węglem siatkarze PSG Stali Nysa.

Mistrz Polski za mocny dla siatkarzy Stali

Bardzo dobrze rozpoczęli niedzielny pojedynek z Jastrzębskim Węglem siatkarze PSG Stali Nysa.

W pierwszej partii prowadzili już trzema punktami (15:12). Co prawda pozwolili rywalowi dojść na 20:20, jednak później popisali się świetną partią pięciu punktów z rzędu. Tym samym wygrali 25:20. Mistrz Polski obudził się w drugiej partii. O tym brutalnie przekonali się Stalowcy.

Jastrzębski zaczął od prowadzenia 8:0. Mimo, że goście gonili, nie zdołali dojść nawet do remisu. Tym razem set padł łupem miejscowych, do 21. Trzeci set to znów dobry początek Stali i prowadzenie 2:0. Później jednak Mistrz Polski straty odrobił, wyszedł na prowadzenie (pierwsze przy stanie 3:2) i nie oddał go do końca, nie tylko seta, ale i całego meczu. Czwarty set bowiem to od pierwszej piłki dominacja miejscowych i wygrana dziesięcioma punktami.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący Jean Patry, zdobywca 20 punktów. Dla Stali najlepiej punktowali Maciej Muzaj (25) i Michał Gierżot (16).

Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:15).

543

ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a Zarząd we współpracy

Z radością informujemy, że doświadczony środkowy – David Smith również w kolejnym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSY

Piłkarze Odry Opole wygrali aż 3:0 z Chrobrym Głogów w domowym spotkaniu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi.

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.