Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Leżał pijany pod sklepem w Otmuchowie – przy sobie miał narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który leżał na chodniku pod jednym ze sklepów w mieście.

Leżał pijany pod sklepem w Otmuchowie – przy sobie miał narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który leżał na chodniku pod jednym ze sklepów w mieście. Jak się okazało, był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania amfetaminy i marihuany. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Interwencja policjantów w Otmuchowie

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek, 17 października. Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie otrzymali zgłoszenie, że pod jednym ze sklepów leży nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu potwierdzili zgłoszenie – 29-latek znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Zespół ratownictwa medycznego, który przyjechał na miejsce, nie stwierdził potrzeby hospitalizacji mężczyzny. Ze względu na jego stan oraz fakt, że znajdował się przy ruchliwej drodze, policjanci zdecydowali o przewiezieniu go do wytrzeźwienia.

Miał przy sobie narkotyki

Podczas czynności funkcjonariusze znaleźli przy 29-latku dwa woreczki strunowe – jeden z białym proszkiem, drugi z suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej oraz środka odurzającego wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policja apeluje o rozsądek

Policja przypomina, że posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia. Funkcjonariusze apelują również o reagowanie w sytuacjach, gdy ktoś potrzebuje pomocy – szybkie zgłoszenie może zapobiec tragedii.

Źródło: KPP w Nysie

1838
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu dwóch policjantek z Krapkowic udało się zapobiec tragedii. St. post. Kinga Klepacka

Z ostatniej chwili

Nie żyje 48-letni mężczyzna, który na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi na hulajnodze elektrycznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wiadomości

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 10 czerwca, w Bardzie na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych