Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kryminalni z Opola zatrzymali 39-latka za rozbój w centrum Opola. Mężczyźnie grozi 18lat więzienia.

Kryminalni z komendy miejskiej ustalili i zatrzymali 39-latka ze Śląska, podejrzanego o rozbój na mieszkańcu Opola.

Kryminalni z Opola zatrzymali 39-latka za rozbój w centrum Opola. Mężczyźnie grozi 18lat więzienia.

Kryminalni z komendy miejskiej ustalili i zatrzymali 39-latka ze Śląska, podejrzanego o rozbój na mieszkańcu Opola.

Napastnik miał pobić i doprowadzić do stanu bezbronności swoją ofiarę. Wszystko po to, aby ukraść należący do niego portfel z pieniędzmi i dokumentami, telefon oraz zegarek. Podejrzany został zatrzymany i trafił prosto za więzienne mury. To recydywista, który na koncie ma podobne przestępstwa. Za rozbój którego miał się dopuścić, grozi mu teraz nawet do 18 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło na początku października na ulicy Reymonta w Opolu. Pokrzywdzony potrzebował czasu, żeby oprzytomnieć i zrozumieć to, co się stało. Po kilku dniach zgłosił fakt pobicia na policję. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z miejskiej. Zebrany materiał dowodowy potwierdził treść zawiadomienia pokrzywdzonego mężczyzny. I choć rysopis napastnika znany był już opolskim policjantom, pozostawała kwestia najważniejsza – ustalenie jego tożsamości.

Zaangażowanie wielu policjantów i praca operacyjna przyniosły oczekiwany finał. Jak się okazało, agresywny 39-latek pochodził ze Śląska. Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał prowadzić tułaczy tryb życia, nie mieć stałego miejsca zamieszkania. Ustalenie jego miejsca pobytu nie było łatwe. Policjanci nie odpuszczali i to doprowadziło ich do podejrzewanego o rozbój.

39-latek został zatrzymany na terenie Opola i usłyszał zarzuty rozboju do którego się przyznał. Kryminalni prześledzili kartę karną podejrzanego. Okazało się, że to recydywista który odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury sprawca rozboju trafił już do aresztu na 3 miesiące. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 18 lat więzienia.

Źródło KMP Opole

2799
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.