Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Biskupice: 64-letni motorowerzysta zatrzymany. Miał ponad promil alkoholu

Policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali 64-letniego motorowerzystę, który w miejscowości Biskupice

Biskupice: 64-letni motorowerzysta zatrzymany. Miał ponad promil alkoholu

Policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali 64-letniego motorowerzystę, który w miejscowości Biskupice poruszał się pojazdem, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Styl jego jazdy od razu wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas kontroli drogowej policjanci poddali kierującego badaniu trzeźwości. Wynik okazał się jednoznaczny — mężczyzna był nietrzeźwy. Jego motorower trafił na parking strzeżony, a 64-latek został zatrzymany celem wykonania dalszych czynności.

Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu:

  • kara do 3 lat pozbawienia wolności,
  • wysoka grzywna,
  • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierujący stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Źródło: KPP w Kluczborku

1601
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli wziąć udział w wyjątkowej grze terenowej

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 14:21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego

Wiadomości

Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe holowanie pojazdu oraz kierowanie samochodem przez osobę bez wymaganych

Wiadomości

Policjanci z brzeskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z innych jednostek przeprowadzili działania pod nazwą