Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

22-latek kierowca skody został zatrzymany przez grupę SPEED. Autostradą pędził 200km/h.(Wideo)

Kierowca skody jechał autostradą A4 z prędkością blisko 200 km/h. Dodatkowo mężczyzna naruszył obowiązek jazdy prawą stroną jezdni oraz nie

22-latek kierowca skody został zatrzymany przez grupę SPEED. Autostradą pędził 200km/h.(Wideo)

Kierowca skody jechał autostradą A4 z prędkością blisko 200 km/h. Dodatkowo mężczyzna naruszył obowiązek jazdy prawą stroną jezdni oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Strzelecka grupa SPEED ukarała kierującego mandatem karnym w kwocie 1650 zł. Dodatkowo na konto 22-latka trafiły 24 punkty karne. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przypominamy o obowiązywaniu nowego taryfikatora.

Kilka dni temu strzelecka grupa SPEED pełniła wzmożony nadzór na autostradzie A4. Podczas patrolu mundurowi zauważyli pojazd, który poruszał się zdecydowanie za szybko. Ustalili, że kierowca skody podróżuje z prędkością blisko 200 km/h, czyli o 60 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Dodatkowo kierujący nie stosował się do obowiązku jazdy prawostronnej i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą skody siedział 22-letni mężczyzna. Strzelecka drogówka ukarała kierującego mandatem karnym w kwocie 1650 zł. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiły 24 punkty karne.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych. Nadmierna prędość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, zwłaszcza na autostradzie. Przypominamy również, że od 17 września bieżącego roku obowiązuje nowy taryfikator drogowy. W dalszym ciągu jednak limit jaki może uzbierać kierowca za naruszenia prawa wynosi 24 punkty karne. Po przekroczeniu tej ilości punktów mundurowi kierują wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

2683
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta

Wiadomości

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca hondy, którego zatrzymali do kontroli strzeleccy policjanci. Mężczyzna wpadł podczas

Wiadomości

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni kierujący Volkswagenem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Komisariatu

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Bierdzany, na trasie...