Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

11 lutego numer alarmowy 112 obchodzi swoje urodziny.

12 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień numeru alarmowego 112. Należy pamiętać, że numer 112 wybieramy tylko wtedy gdy zaistniała sytuacja

3 cyfry, które ratują życie.

11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień numeru alarmowego 112. Należy pamiętać, że numer 112 wybieramy tylko wtedy gdy zaistniała sytuacja zagraża życiu lub zdrowiu. Niestety 2/3 telefonów jest bezzasadnych lub fałszywych.

To dzięki szybkiej reakcji operatorów 112 służby ratunkowe błyskawicznie kierowane są w miejsce zagrożenia.

– Nasza praca polega na przyjęciu zgłoszenia alarmowego i przekazania go dalej, to jest istota naszej pracy – wyjaśnia jeden z operatorów w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu. Może się wydawać, że to spokojna i łatwa praca, w rzeczywistości to bardzo wymagające zajęcie. – Jest duży stres, odpowiedzialność za ludzkie życie. Każda minuta się liczy.

Szokujące jest to, że zaledwie 1/3 zgłoszeń to zgłoszenia alarmowe. Pozostałe telefony są bezzasadne. – To są pytania o, to kiedy piaskarka przyjedzie, kiedy korek się na ulicy skończy, kiedy ktoś zajmie się dziurami na drogach, zupełnie niealarmowe zgłoszenia.

721
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Oferowali na popularnym portalu aukcyjnym drobną elektronikę i gadżety erotyczne. Jednak po sfinalizowaniu transakcji nigdy się z niej

Z ostatniej chwili

We wtorek 20 lutego o godzinie 13:09 służby ratunkowe zostały zadysponowane przez operatora nr alarmowego 112 na ul. Fieldorfa w Opolu.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek (19 lutego) rolnicy protestowali przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu. Ulica Piastowska była zablokowana. Protestujący oczekiwali spotkania

Wiadomości

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże w drogeriach.