Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Wypadek na A4 pod Przylesiem. Zderzyły się dwa samochody, są ranni w tym dzieci

W środę 20 maja o godzinie 4:47 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym

W środę 20 maja o godzinie 4:47 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na opolskim odcinku Autostrada A4. Do zdarzenia doszło na 195 kilometrze trasy w kierunku Wrocław, na wysokości miejscowości Przylesie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na jezdnię autostrady wbiegła sarna. Chwilę później doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Łącznie pojazdami podróżowało sześć osób, w tym dwoje dzieci.

W wyniku wypadku cztery osoby zostały ranne i przetransportowane do szpitala. Wśród poszkodowanych są również dzieci.

Na miejscu działały zastępy straży pożarnej z:

  • JRG Grodków,
  • OSP Przylesie,
  • JRG Brzeg,
  • OSP Wierzbnik,

a także policja, zespoły ratownictwa medycznego oraz służba utrzymania autostrady.

Policjanci pracujący na miejscu wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego. Zbieramy więcej informacji.

AKTUALIZACJA

Policja podała szczegółowe ustalenia dotyczące wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 w rejonie Przylesia. Zdarzenie miało złożony przebieg i rozpoczęło się od nagłej kolizji z udziałem zwierzęcia.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pierwszym zdarzeniem było zderzenie samochodu osobowego marki Toyota z sarną, która wtargnęła na jezdnię. Kierująca pojazdem była trzeźwa, a zarówno ona, jak i pasażer nie odnieśli obrażeń.

Po zatrzymaniu pojazdu uczestnicy zdarzenia opuścili auto, jednak nie byli w stanie go zabezpieczyć ani przemieścić na pas awaryjny. Unieruchomiona Toyota pozostała na jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców.

Chwilę później doszło do kolejnego zdarzenia – w stojący pojazd uderzył inny samochód marki Toyota, którym podróżowały cztery osoby. W wyniku tego zderzenia poszkodowani zostali pasażerowie drugiego auta.

Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Według informacji służb ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Policja potwierdziła, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w celu szczegółowego wyjaśnienia przebiegu wypadku.

4390
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 15 czerwca, o godzinie 17:04 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 10:00 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Gazowej w Kędzierzyn-Koźle.

Z ostatniej chwili

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek, 8 czerwca, około godziny 15:15 na ulicy Rataja w Opolu. Służby ratunkowe otrzymały

Z ostatniej chwili

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę, 7 czerwca, na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. W zdarzeniu