Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Uni Opole w półfinale Tauron Ligi! Historyczny awans po emocjonującym meczu

Siatkarki Uni Opole awansowały do półfinału Tauron Ligi po niezwykle emocjonującym meczu ćwierćfinałowym.

Siatkarki Uni Opole awansowały do półfinału Tauron Ligi po niezwykle emocjonującym meczu ćwierćfinałowym. W decydującym, trzecim spotkaniu opolanki pokonały u siebie Ita Tools Stal Mielec 3:2 i po raz pierwszy w historii znalazły się w strefie medalowej rozgrywek.

Emocjonująca rywalizacja o półfinał

Ćwierćfinałowa rywalizacja była niezwykle wyrównana. Uni Opole rozpoczęło ją od porażki 1:3 w Stegu Arenie, jednak w drugim meczu zrewanżowało się rywalkom, wygrywając w takim samym stosunku.

Decydujące starcie dostarczyło kibicom ogromnych emocji i zwrotów akcji.

Świetny początek i trudne momenty

Pierwszy set przebiegał pod kontrolą opolanek, które zwyciężyły 25:22. W kolejnych dwóch partiach inicjatywę przejęła jednak drużyna z Mielca, wygrywając oba sety po 25:21 i przybliżając się do awansu.

Wielki powrót Uni Opole

W trudnym momencie siatkarki z Opola pokazały charakter. Czwarty set był popisem ich gry – całkowicie zdominowały rywalki, wygrywając aż 25:12.

Tie-break był wyrównany tylko na początku (6:6). Później inicjatywę przejęło Uni Opole, które ostatecznie zwyciężyło 15:11 i przypieczętowało historyczny awans.

Liderki zespołu

Do zwycięstwa opolską drużynę poprowadził znakomicie dysponowany duet:

  • Hanna Hellvig – 33 punkty
  • Katarzyna Zaroślińska-Król – 30 punktów

Ich skuteczność była kluczowa dla końcowego sukcesu zespołu.

Półfinał Tauron Ligi

W półfinale Uni Opole zmierzy się z PGE Budowlanymi Łódź. Pierwsze spotkanie odbędzie się na wyjeździe w sobotę, 4 kwietnia o godzinie 12:30. Rewanż w Opolu zaplanowano na środę, 8 kwietnia o godzinie 17:30.

Historyczny sukces

Awans do strefy medalowej Tauron Ligi to największy sukces w historii klubu z Opola. Drużyna pokazała ogromną determinację, wolę walki i sportowy charakter.

Jeśli utrzyma taką formę, kibice mogą być świadkami kolejnych wielkich emocji i być może walki o mistrzostwo.

8404
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z 12 na 13 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 423, na obwodnicy Malni i Choruli w pobliżu Gogolina. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, a dwie...

Z ostatniej chwili

W niedzielę 7 czerwca, tuż po południu, na ulicy Leśnej w miejscowości Schodnia w gminie Ozimek doszło do groźnie wyglądającego

Z ostatniej chwili

Policjanci z Kluczborka zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu oleskiego, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku drogowego doszło w piątek wieczorem w miejscowości Wierchlesie w powiecie strzeleckim. Nietrzeźwy kierowca