Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ponad promil miał kierowca busa, który chciał jechać z pasażerami za granicę. Zatrzymany 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania!

Ponad promil alkoholu „wydmuchał” kierowca busa. W takim stanie mężczyzna wyruszył w trasę, gdzie miał przewieź pasażerów za granicę.

Ponad promil miał kierowca busa, który chciał jechać z pasażerami za granicę. Zatrzymany 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania!

Ponad promil alkoholu „wydmuchał” kierowca busa. W takim stanie mężczyzna wyruszył w trasę, gdzie miał przewieź pasażerów za granicę.

Na dodatek kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Mieszkańcowi powiatu strzeleckiego grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

W minioną niedzielę, 10 września, policjanci z ruchu drogowego strzeleckiej komendy Policji zatrzymali do kontroli busa. Kierujący tym busem wyruszył w trasę, gdzie miał zabrać pasażerów i zawieść ich za granicę. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, ponieważ wynik badania alkomatem wskazał, że w jego organizmie jest ponad promil alkoholu. Jakby tego było mało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli drogowej w pojeżdzie nie było jeszcze pasażerów. Kierowca busa niestety nie uczy się na własnych błędach, ponieważ nie był to jego pierwszy taki incydent.

Teraz nieodpowiedzialny 38-latek poniesie odpowiedzialność za swoje czyny. Prowadzenie pojazdu na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112. 

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

2494
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 19 lipca o godzinie 12:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Kobyla Góra

Wiadomości

Na początku lipca policjanci z Nysy zostali poinformowani o wybiciu szyby w jednym z kiosków na terenie miasta.

Z ostatniej chwili

W piątek 19 lipca około godz. 7:30 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie, z którego wynikało, że z bloku w Śródmieściu w Kędzierzynie Koźlu

Wiadomości

127 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym jechał 25-letni kierujący pojazdem marki Porsche. Stracił prawo jazdy na okres 3-miesięcy