Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie działań NURD. Policyjny dron ujawnił ponad 100 wykroczeń.(Zdjęcia)

Za nami policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo

Podsumowanie działań NURD. Policyjny dron ujawnił ponad 100 wykroczeń.(Zdjęcia)

Za nami policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, a także użytkowników UTO.

Mundurowi wykorzystali policyjnego drona i ujawnili ponad 100 wykroczeń.

Wczoraj kędzierzyńsko-kozielscy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz użytkowników UTO, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia.

W działania zaangażowani byli funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji, którzy na drogach naszego powiatu ujawnili przeszło 100 wykroczeń, z czego ponad 80 to nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami w stosunku do pieszych.

Tym razem do kontroli miejsc, gdzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest szczególnie narażone, wykorzystany został bezzałogowy statek powietrzny. Operatorzy drona wspólnie z policjantami z drogówki obserwowali zachowanie uczestników ruchu na Alei Armii Krajowej, zwracając szczególną uwagę na kierowców popełniających wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych. W przypadku zauważenia zachowania niezgodnego z przepisami, policjanci podejmowali kontrolę drogową.

Wśród kierujących pojazdami, najczęstszym przewinieniem było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście, wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim oraz przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Natomiast wykroczenia popełnione przez pieszych polegały między innymi na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, czy też niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Z kolei w przypadku rowerzystów najczęstszym wykroczeniem było przejeżdżanie przez przejście dla pieszych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem zarówno za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, jak i za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Apelujemy o ostrożność i wyobraźnię. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z pojazdem nie ma żadnych szans.

Źródło KPP w Kędzierzynie Koźlu

1338
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej