Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy przez ratowników medycznych karetki pogotowia.

W piątek 16 grudnia około godziny 22:00 dyżurny policji z Ozimka dostał zgłoszenie, że na drodze DK46 Opole-Ozimek w miejscowości

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy przez ratowników medycznych karetki pogotowia.

W piątek 16 grudnia około godziny 22:00 dyżurny policji z Ozimka dostał zgłoszenie, że na drodze DK46 Opole-Ozimek, w miejscowości Chrząstowice, koło stacji benzynowej, doszło do obywatelskiego ujęcia kierowcy.

Zespół Ratownictwa Medycznego z OCRM wracający z Opola po zakończeniu zlecenia medycznego do swojej bazy w Ozimku, miał niebezpieczną sytuację z kierowcą skody, który jechał na czołowe zderzenie.

Kierowca karetki w ostatniej chwili zjechał na pobocze, unikając zderzenia czołowego.

Ambulans zawrócił i pojechał za skodą. Mężczyzna zatrzymał auto na poboczu, podszedł do niego ratownik medyczny i po krótkiej rozmowie wyczuł od niego woń alkoholu.

Ratownik medyczny zabrał kierowcy kluczyki od auta i wezwał policję.

Gdy na miejsce przyjechał patrol policji i przeprowadził badanie okazało się, że 30-latek miał ponad promil alkoholu.

Sprawę 30-latka prowadzi komisariat policji w Ozimku.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

5968
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli wziąć udział w wyjątkowej grze terenowej

Z ostatniej chwili

Tabor ratownictwa medycznego w Kędzierzynie-Koźlu wzbogacił się o nowoczesny ambulans, który zastąpi najbardziej wyeksploatowany pojazd

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 14:21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego

Kultura

W niedzielę, 21 czerwca, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się uroczysta Gala Zakończenia Sezonu 2025/2026 Szkoły Tańca Fokus.