Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nie zastosował się do znaku „STOP” – był pijany.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. 45-letni mężczyzna nie zastosował się do znaku

Nie zastosował się do znaku "STOP" - był pijany.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. 45-letni mężczyzna nie zastosował się do znaku STOP.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (5 czerwca) policjanci drogówki podczas patrolu ulicami Nysy, zauważyli jak kierujący osobową toyota nie zastosował się do znaku „STOP”. Niezwłocznie zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierującego woń alkohol. Funkcjonariusze przebadali 45-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierujący miał 0,70 promil alkoholu. Teraz mieszkaniec gminy Otmuchów odpowie przed sądem.

Przypominamy! Alkohol, nadmierna prędkość, brawura to główne przyczyny zdarzeń drogowych.

2 czerwca policjanci drogówki w miejscowości Nowy Świętów zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki peugeot. Podczas sprawdzenia kierującego w Centralnej Ewidencji Kierowców, okazało się że nie ma on uprawnień. Mężczyzna oświadczył, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Ponadto kierujący został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w ślinie z wynikiem pozytywnym. W związku z powyższym 27-latek został przewieziony na SOR w Nysie, gdzie została mu pobrana krew do dalszej analizy.

Za kierowanie pojazdem bez wymaganego uprawnienia, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Zródło KPP Nysa

1288
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dzięki reakcji świadka, pijany kierowca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym miał w

Wiadomości

Spis - tak nazywa się nowy pies garnizonu opolskiego, który po ukończeniu 5-miesięcznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej

Z ostatniej chwili

Informacja dla kierowców na DK46G (obwodnica Nysy) trasa Nysa - Radzikowice!

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo na drodze i za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu.