Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy z WITD zatrzymali Polskiego przewoźnika, który przewoził butle z gazem bez prawidłowego oznakowania.

Przewóz materiału niebezpiecznego w sztukach przesyłki bez wymaganego oznakowania ujawniła przeprowadzona w ubiegły piątek, tj. 25.01 br. na

Inspektorzy z WITD zatrzymali Polskiego przewoźnika, który przewoził butle z gazem bez prawidłowego oznakowania.

Przewóz materiału niebezpiecznego w sztukach przesyłki bez wymaganego oznakowania ujawniła przeprowadzona w ubiegły piątek, tj. 25.01 br. na obwodnicy Kędzierzyna – Koźla kontrola ITD.

Polski przewoźnik przewoził w ten sposób gaz chłodniczy w butlach z Zabrza do Kędzierzyna – Koźla.

Zgodnie z przepisami ADR butle powinny być prawidłowo oznakowane nalepkami ostrzegawczymi i numerami UN.

Również okazane dokumenty przewozowe nie zawierały prawidłowych nazw przewozowych transportowanych materiałów niebezpiecznych.

Odpowiedzialność za stwierdzone naruszenia poniesie przewoźnik, wobec którego wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Źródło WITD Opole

1915
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W nocy z 29 na 30 marca inspektorzy z byczyńskiego oddziału Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu

Wiadomości

W dniach 17 i 18 grudnia 2025 roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu prowadzili intensywne kontrole drogowe

Wiadomości

W dniu 18 grudnia br. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, Oddział w Kędzierzynie-Koźlu

Wiadomości

W środę, 27 listopada, na terenie województwa opolskiego przeprowadzono szeroko zakrojone, skoordynowane działania kontrolne,