Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Dzięki reakcji świadków został zatrzymany kierowca na ,,podwójnym gazie”.55-latek miał blisko 3 promile.

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy.

Dzięki reakcji świadków został zatrzymany kierowca na ,,podwójnym gazie".55-latek miał blisko 3 promile.

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy.

Tym razem dzięki mieszkańcowi Opola i mieszkanki gminy Strzeleczki, kierujący na ,,podwójnym gazie” został zatrzymany. 55-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło 16 listopada, tuż przed godziną 13:00. Oficer dyżurny krapkowickiej komendy odebrał telefon o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

Jak ustalili mundurowi, świadek jadąc drogą wojewódzką 414 od Smolarni w kierunku Opola, zauważył osobowego opla, który poruszał się całą szerokością drogi. Po chwili zatrzymał się na poboczu. Zgłaszający widząc to, zatrzymał swój samochód, podszedł do opla, zabrał kluczyk i natychmiast wezwał policjantów.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia świadka. 55-letni mieszkaniec gminy Głogówek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna nie niższa niż 5 000 złotych.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.

Krapkowiccy policjanci dziękują świadkowi za zdecydowaną reakcję oraz ujęcie pijanego kierowcy.

Źródło KPP Krapkowice

1217
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.