Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kierowca mazdy przyjechał do sklepu monopolowego – okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca mazdy zatrzymał się przed sklepem monopolowym i chwiejnym krokiem szedł w jego kierunku.

Kierowca mazdy przyjechał do sklepu monopolowego - okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca mazdy zatrzymał się przed sklepem monopolowym i chwiejnym krokiem szedł w jego kierunku.

Niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna powstrzymał kierowcę przed dalszą jazdą i wezwał na miejsce służby alarmowe. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 60-latka. Wynik badania wskazał ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie.

Kilka dni temu pod jednym ze sklepów monopolowych w Strzelcach Opolskich zatrzymał się kierowca mazdy. Kierujący wyszedł z pojazdu i chwiejnym krokiem kierował się do wnętrza marketu. Jego niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna udał się za kierującym i powstrzymał go przed kontynuowaniem jazdy.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol strzeleckiej Policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania 60-latka wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 60-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia do lat 2.

Wzorowa reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie kierowcy, który stanowił poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, w sytuacji zauważenia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa nigdy nie bądż obojętny – zadwoń pod numer alarmowy 112. Jesli z kolei zauważyłeś niepokojącą sytuacje w swojej okolicy, np błakające się bezdomne psy w miejscu Twojego zamieszkania czy nielegalne wysypisko albo spalanie śmieci zgłoś problem poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożen Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

800
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.