Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

„Bezpieczny Motocyklista” w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Policjanci kontrolują motocyklistów

Niedziela dla wielu miłośników jednośladów to czas relaksu i motocyklowych przejażdżek.

„Bezpieczny Motocyklista” w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Policjanci kontrolują motocyklistów

Niedziela dla wielu miłośników jednośladów to czas relaksu i motocyklowych przejażdżek. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają jednak policjanci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którzy prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Motocyklista”.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierujących motocyklami oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów drogowych. Kontrole obejmują między innymi:

✔️ przestrzeganie ograniczeń prędkości,
✔️ stan techniczny motocykli,
✔️ wymagane uprawnienia i obowiązkowe wyposażenie,
✔️ trzeźwość kierujących,
✔️ sposób wykonywania manewrów na drodze.

Policjanci apelują do motocyklistów o rozsądek, ostrożność oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Mundurowi przypominają, że chwila brawury może doprowadzić do tragedii.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich uczestników ruchu, dlatego warto pamiętać o wzajemnym szacunku, rozwadze i przestrzeganiu przepisów.

Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźlu.

3176
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu dwóch policjantek z Krapkowic udało się zapobiec tragedii. St. post. Kinga Klepacka

Z ostatniej chwili

Nie żyje 48-letni mężczyzna, który na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi na hulajnodze elektrycznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wiadomości

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 10 czerwca, w Bardzie na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych