W piątek, 26 czerwca, o godzinie 18:14 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 46 na trasie Niemodlin – Nysa, w miejscowości Strobice.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi z nieznanych na tę chwilę przyczyn stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało z jezdni, wpadło do przydrożnego rowu i dachowało.
Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Nysa, OSP Pakosławice oraz OSP Prusinowice. Do działań skierowano również patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po przybyciu służb okazało się, że w rozbitym pojeździe nie było kierowcy ani żadnych innych osób. Ratownicy sprawdzili miejsce zdarzenia, jednak osoby, która prowadziła audi, nie zastano.
Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i prowadzą ustalenia mające na celu wskazanie osoby, która kierowała pojazdem w chwili wypadku.
Okoliczności, w jakich kierowca opuścił miejsce zdarzenia, będą przedmiotem prowadzonego postępowania. Niewykluczone, że na dalszym etapie śledztwa pojawią się nowe informacje dotyczące przebiegu tego zdarzenia.
Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz o pozostawanie na miejscu każdego zdarzenia drogowego. Ucieczka z miejsca wypadku może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Foto OSP Pakosławice


3431























