Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Agencja pracy wadliwie zatrudniła Kolumbijczyków. Interwencja Straży Granicznej w województwie opolskim

Nieprawidłowości przy zatrudnianiu cudzoziemców ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie województwa opolskiego. W wyniku

Agencja pracy wadliwie zatrudniła Kolumbijczyków. Interwencja Straży Granicznej w województwie opolskim

Nieprawidłowości przy zatrudnianiu cudzoziemców ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie województwa opolskiego. W wyniku kontroli legalności zatrudnienia okazało się, że 12 obywateli Kolumbii wykonywało pracę bez wymaganych zezwoleń, co skutkowało konsekwencjami zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy.

Kolumbijczycy zostali zatrudnieni przez jedną z Agencji Pośrednictwa Pracy działających na terenie województwa opolskiego. Mężczyźni wjechali do Polski na podstawie paszportów uprawniających jedynie do pobytu turystycznego, które nie dają prawa do podjęcia legalnej pracy. Do wykonywania pracy w Polsce wymagane są dodatkowe dokumenty, takie jak odpowiednia wiza lub zezwolenie na pracę, których cudzoziemcy nie posiadali.

Mimo braku wymaganych uprawnień agencja pracy wynajęła Kolumbijczyków innemu pracodawcy, u którego mieli realizować powierzone im obowiązki. Podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Opolu cudzoziemcy nie byli w stanie przedstawić żadnych dokumentów potwierdzających legalność zatrudnienia na terytorium Polski.

Wobec jednego z obywateli Kolumbii została już wydana decyzja zobowiązująca do opuszczenia kraju, połączona z trzyletnim zakazem ponownego wjazdu na terytorium Polski. W stosunku do pozostałych osób trwają czynności służbowe zmierzające do wydania analogicznych decyzji administracyjnych.

Równolegle Straż Graniczna wszczęła czynności kontrolne wobec agencji pracy, która dopuściła się nieprawidłowości w zakresie legalności zatrudnienia cudzoziemców. Konsekwencje zaniedbań poniósł również pracodawca z województwa opolskiego, który utracił możliwość dalszego zatrudniania 12 osób.

Straż Graniczna przypomina, że zatrudnianie cudzoziemców bez wymaganych dokumentów jest naruszeniem przepisów prawa i może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi oraz finansowymi.

Źródło: Straż Graniczna

2783
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W niedzielę, 21 czerwca, Opole ponownie stało się stolicą motorsportu. Trwa 57. Rajd Festiwalowy – jedna z najbardziej

Sport

Świetne wieści napłynęły z Holandii, gdzie zawodniczka klubu Mizuka Judo Opole – Angelika Mudra – odniosła duży sukces na międzynarodowej arenie. Młoda judoczka triumfowała podczas 51....

Z ostatniej chwili

Nie każda policyjna interwencja dotyczy zdarzeń drogowych czy przestępstw. Czasami funkcjonariusze muszą pomóc tym

Wiadomości

Coraz więcej mieszkańców regionu wybiera rower jako środek transportu lub sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.