Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Nowy blok operacyjny w opolskim szpitalu ginekologicznym oficjalnie otwarty.(Zdjęcia&Wideo)

W czwartek (28.03) oficjalne otwarto blok operacyjny z oddziałem anestezjologicznym w szpitalu przy ul. Reymonta w Opolu.

W czwartek (28.03) oficjalne otwarto blok operacyjny z oddziałem anestezjologicznym w szpitalu przy ul. Reymonta w Opolu.

Modernizacja bloku trwała 5 miesięcy i kosztowała ponad 6,5milonów złotych. Ministerstwo zdrowia dołożyło 900 tys. złotych.
Pierwsze pacjentki pojawią się już po świętach.

Dotychczasowy blok był podzielny, a teraz dzięki przebudowie, wszystko znajduje się w jednym miejscu.

Warto także podkreślić, że Urząd Marszałkowski przekazał 3,5 miliona złotych na doposażenie zmodernizowanego bloku z oddziałem anestezjologicznym.

Dzięki pozyskanym dofinansowaniu na nowy sprzęt będziemy mogli wykonywać zabiegi laparoskopowe z użyciem kamery na podczerwień.

Zabiegi laparoskopowe są mniej inwazyjne i pacjentki mogą szybciej wrócić do zdrowia.

W 2023roku w szpitalu wykonano ponad 1,5 tys. operacji onkologicznych.
Dzięki nowemu blokowi będzie możliwość wykonywania większej ilości takich operacji.

Za sprawą inwestycji szpital chce stworzyć przyjazny klimat do posiadania dzieci.
Stąd m.in. stworzony program „Szansa na rodzicielstwo”, wspierający diagnostykę i leczenie niepłodności.

2005
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek, 24 czerwca, o godzinie 15:58 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym

Z ostatniej chwili

W środę, 24 czerwca, o godzinie 01:19 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o pożarze samochodów

Wiadomości

W Areszcie Śledczym w Opolu odbyło się uroczyste powitanie nowej dyrektor jednostki. Z dniem 22 czerwca 2026 roku stanowisko

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 15:57 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku