W czwartek, 21 maja, o godzinie 11:53 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na opolskim odcinku autostrady A4. Do zdarzenia doszło na 202. kilometrze trasy w kierunku Katowic, na wysokości Jankowic.
Ze wstępnych informacji wynika, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego marki Honda z samochodem ciężarowym marki Mercedes przewożącym złom stalowy.
W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował je do szpitala. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.
Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z JRG Grodków, OSP Wierzbnik oraz OSP Jankowice. Działania prowadziły również policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, obsługa autostrady oraz pomoc drogowa.
W czasie akcji służb ratunkowych jeden pas ruchu w kierunku Katowic był zablokowany, co powodowało utrudnienia w ruchu.
Policjanci pracujący na miejscu wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.






202
























