Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Włamania do sklepów w Wołczynie. Dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję z Kluczborka

Kryminalni z Kluczborka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 39 lat podejrzanych o włamania do sklepów na terenie

Włamania do sklepów w Wołczynie. Dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję z Kluczborka

Kryminalni z Kluczborka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 39 lat podejrzanych o włamania do sklepów na terenie Wołczyna. Jak ustalili śledczy, sprawcy działali w podobny sposób – wbijali się do lokali handlowych po wybiciu szyb, a ich celem był alkohol i papierosy.

Do pierwszych zdarzeń doszło na terenie Wołczyna, gdzie sprawcy uszkadzali witryny sklepowe przy użyciu kamienia lub młotka, a następnie kradli znajdujący się wewnątrz towar. Łupem złodziei padały głównie wyroby tytoniowe oraz alkohol.

Policjanci z Kluczborka prowadzili intensywne czynności operacyjne, analizując zebrany materiał dowodowy. Funkcjonariusze ustalili m.in. sposób działania sprawców, ich charakterystyczny ubiór oraz środek transportu, którym poruszali się na miejsce przestępstw.

Zgromadzone informacje doprowadziły kryminalnych do dwóch mieszkańców powiatu kluczborskiego. Podczas przeszukania jednego z lokali policjanci odnaleźli plecak z częścią skradzionych przedmiotów – alkoholem oraz wyrobami tytoniowymi.

Jak wynika z ustaleń, do jednego z włamań doszło podczas wspólnego biesiadowania przy ognisku, kiedy mężczyznom zabrakło alkoholu i papierosów. Po kilku dniach 22-latek miał ponownie włamać się do sklepu, tym razem już bez udziału starszego wspólnika.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku

1450
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu dwóch policjantek z Krapkowic udało się zapobiec tragedii. St. post. Kinga Klepacka

Z ostatniej chwili

Nie żyje 48-letni mężczyzna, który na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi na hulajnodze elektrycznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wiadomości

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 10 czerwca, w Bardzie na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych