Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Tzw. ambulans pogotowia ruchu drogowego trafił do Brzeskiej Drogówki.

Nowoczesny radiowóz wyposażony w specjalistyczny sprzęt trafił do policjantów z brzeskiej drogówki. Tzw. ambulans pogotowia ruchu drogowego

Tzw. ambulans pogotowia ruchu drogowego trafił do Brzeskiej Drogówki.

Nowoczesny radiowóz wyposażony w specjalistyczny sprzęt trafił do policjantów z brzeskiej drogówki. Tzw. ambulans pogotowia ruchu drogowego to jeden z 77 radiowozów tego typu w polskiej Policji.

Jest przeznaczony do obsługi i zabezpieczania zdarzeń drogowych. Wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia i poprawi jakość pracy funkcjonariuszy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej komendy otrzymali nowy radiowóz. Nowoczesny Volkswagen Crafter posiada niezbędne wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych. Oprócz systemu sygnalizacji posiada on specjalistyczne oświetlenie umożliwiające pracę w nocy – to tzw. maszty z najaśnicami, a także rozkładane znaki drogowe dzięki którym można wyświetlać komunikaty np. UWAGA WYPADEK. Posiada urządzenie i narzędzia niezbędne do zabezpieczenia śladów, rekonstrukcji zdarzeń i pomocy poszkodowanym. Wnętrze pojazdu jest tak wyposażone, aby na miejscu zdarzenia funkcjonariusz mógł wykonać niezbędną dokumentację.

Radiowóz kosztował pół miliona złotych i został zakupiony dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Będzie służył policjantom z brzeskiej drogówki, a przede wszystkim wpłynie na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia.

Źródło KPP Brzeg

751
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Z ostatniej chwili

2,5 promila miał kierowca zatrzymany po pościgu w okolicach Świerczowa.