Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pożar samochodu z instalacją gazową na autostradzie A4.

W piątek 29 września 2023 r. o godzinie 23:21 do Stanowiska Kierowania

Pożar samochodu z instalacja gazową na autostradzie A4.

Płonący samochód z instalacją gazową na opolskim odcinku autostrady A4.

W piątek 29 września 2023 r. o godzinie 23:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu samochodów osobowych na A4 280,3 km w kierunku Katowic w powiecie strzeleckim.

Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował trzy zastępy strażaków.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził zderzenie dwóch pojazdów osobowych i pożar jednego z nich, który był zasilany gazem propan- butan.

W zdarzeniu udział brały trzy osoby, które nie wymagały pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, ugaszeniu pojazdu oraz sprawdzeniu przy użyciu kamery termowizyjnej celem wyeliminowania zarzewi ognia.

Apelujemy do kierowców, aby zachowali ostrożność w trakcie jazdy. Prosimy również o zwrócenie uwagi na stan techniczny pojazdów przed rozpoczęciem podróży.
Apelujemy również do kierowców, aby w sytuacji jazdy i postoju w korku utworzyli korytarz życia, którym służby ratownicze sprawnie dotrą do miejsca zdarzenia, gdzie potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Pamiętajmy w ratowaniu życia i zdrowia poszkodowanych liczy się każda sekunda.

Źródło PSP w Strzelcach Opolskich

2106
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Kultura

Zespół Taneczny PECH działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu wrócił z Międzynarodowego Turnieju Tańca „Pomerania Dance Cup”

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.