Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ponad 2 promile, kolizje i utrata prawa jazdy. Niebezpieczny weekend na drogach powiatu nyskiego

Miniony weekend był wyjątkowo pracowity dla policjantów z powiatu nyskiego. Funkcjonariusze zatrzymali aż czterech kierujących,

Ponad 2 promile, kolizje i utrata prawa jazdy. Niebezpieczny weekend na drogach powiatu nyskiego

Miniony weekend był wyjątkowo pracowity dla policjantów z powiatu nyskiego. Funkcjonariusze zatrzymali aż czterech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich doprowadzili do zdarzeń drogowych, inni zostali zatrzymani podczas kontroli lub dzięki reakcji świadków.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 19 czerwca przed godziną 15:00 w Wierzbięcicach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który miał uderzyć pojazdem w budynek. Na miejscu mundurowi ustalili, że 48-letni kierujący skodą stracił panowanie nad samochodem, uderzył w znak drogowy, a następnie zatrzymał się na ogrodzeniu posesji.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w niedzielę podczas kontroli drogowej. 31-letni kierujący fordem został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia w rejonie Głębinowa świadkowie zauważyli kierującego BMW, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Informacja została przekazana policji. Podczas kontroli okazało się, że 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód został zabezpieczony.

Do kolejnych dwóch zdarzeń doszło również w niedzielę. W Rzymkowicach 56-letni kierujący motorowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Natomiast w rejonie Skoroszyc 54-letni motorowerzysta, wykonując manewr skrętu, doprowadził do zderzenia z volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i zaburza ocenę sytuacji na drodze.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a w określonych przypadkach również przepadek pojazdu lub jego równowartości.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli widzimy osobę, która może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, nie bądźmy obojętni. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może zapobiec tragedii.

Źródło: KPP Nysa

216
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kolejny kierowca przekonał się, że nadmierna prędkość może mieć poważne konsekwencje. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego

Z ostatniej chwili

We wtorek 24 czerwca po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 454.

Z ostatniej chwili

W środę, 24 czerwca, o godzinie 01:19 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o pożarze samochodów

Wiadomości

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny pokazali, że ich