Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Politechnika przyjmuje zgłoszenia na popularne wykłady dla dzieci i młodzieży

Rozpoczęła się rekrutacja na Dziecięcą Politechnikę Opolską, w ramach której po raz pierwszy zaplanowano także prelekcje dla rodziców.

Politechnika przyjmuje zgłoszenia na popularne wykłady dla dzieci i młodzieży

Rozpoczęła się rekrutacja na Dziecięcą Politechnikę Opolską, w ramach której po raz pierwszy zaplanowano także prelekcje dla rodziców.

Rekrutacja trwa także na Młodzieżową Politechnikę Opolską, gdzie o wyborze wykładu zdecydują sami uczestnicy.
To już piętnasta edycja popularnych zajęć dla najmłodszych słuchaczy w wieku 9-14 lat. Tym razem wykłady w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej poprowadzą dziekani poszczególnych wydziałów. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czy można wydrukować samochód, poznają megaprojekty, które zmieniły świat a także wysłuchają wykładu o trzęsieniach ziemi.
– Brat chodził wcześniej i mówił, że jest bardzo miło i można się czegoś dowiedzieć. Bardzo mi się podobały zajęcia o robotach, dowiedziałam się, że są roboty bardzo podobne do człowieka – mówi ośmioletnia Kaja, uczestniczka poprzedniej edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej . – Zajęcia są bardzo fajne. Bardzo podobał mi się wykład o kosmosie – dodaje dwunastoletni Szczepan, a jego rówieśniczka Martyna stwierdza: Dla mnie każde spotkanie było ciekawe, mama nigdy nie mówiła, co będzie na zajęciach, to była niespodzianka.– Nowością w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej będą jednoczesne wykłady dla rodziców w sąsiedniej auli. Zaplanowaliśmy spotkania m.in. z psychologiem, dotyczące przemocy w szkole, agresji u dzieci czy cyberbezpieczeństwa – wylicza Małgorzata Baldysz, kierownik Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
Do tej pory w Dziecięcej Politechnice Opolskiej wzięło udział siedem tysięcy słuchaczy. Ponieważ wiele z tych osób dopytywało o możliwość organizowania kolejnych wykładów dla starszej grupy wiekowej, na uczelni działa także Młodzieżowa Politechnika Opolska. Rekrutacja na nią – dla młodzieży w wieku od 15. roku życia – także się rozpoczęła.

– W ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej słuchacze co miesiąc odwiedzą inny wydział uczelni, gdzie wezmą udział w zajęciach w laboratoriach. Temat zajęć zostanie wybrany przez samych uczestników – będą głosować nad czterema dostępnymi propozycjami – zapowiada Małgorzata Baldysz.
Młodzieżowa Politechnika Opolska to także okazja do przełamania bariery przed nauką przedmiotów ścisłych – podczas poprzednich edycji uczestnicy przekonywali się, że kierunki techniczne nie są aż tak trudne, jak może się wydawać w szkole średniej.
W poprzedniej edycji obu projektów Politechniki Opolskiej wzięło udział 400 osób.
Szczegóły i rekrutacja dostępne tutaj.

Źródło Politechnika Opolska

451
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

– To bardzo interesujące i potrzebne wydarzenie – podkreślali uczestnicy Forum Maturzysty zorganizowanego na Politechnice Opolskiej.

Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę, 25 września opolan czeka trzecia edycja Gry Miejskiej.

Z ostatniej chwili

Witamy Was w nowym 2022 roku

Wiadomości

„Forum Maturzysty. Matura krok po kroku” – to nowa i wręcz obowiązkowa propozycja Politechniki Opolskiej