Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policyjny obóz klas mundurowych w Turawie. Uczniowie szkolili się z policjantami z Opola

Trzy dni intensywnych szkoleń, ćwiczeń i zajęć praktycznych – tak wyglądał obóz klas policyjnych Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza

Policyjny obóz klas mundurowych w Turawie. Uczniowie szkolili się z policjantami z Opola

Trzy dni intensywnych szkoleń, ćwiczeń i zajęć praktycznych – tak wyglądał obóz klas policyjnych Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Młodzież uczestniczyła w specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

Obóz odbył się w Ośrodku Szkoleniowym Strażak w Turawie i zgromadził uczniów drugiej oraz trzeciej klasy o profilu policyjnym.

Szkolenia z pierwszej pomocy i strzelectwa

Pierwszego dnia uczestnicy obozu brali udział w szkoleniu z zakresu pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzili zastępca naczelnika Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Opolu asp. Radosław Chmielewski oraz posterunkowy Radosław Musor.

Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach strzeleckich prowadzonych przez mł. asp. Darię Rojowską, odpowiedzialną za wyszkolenie strzeleckie opolskich policjantów.

Tego samego dnia młodzież doskonaliła również techniki i taktyki interwencji podczas zajęć prowadzonych przez mł. asp. Agatę Pilawkę.

Poszukiwania osób i musztra policyjna

Drugi dzień rozpoczął się od porannego alarmu i kolejnych ćwiczeń praktycznych. Uczniowie szkolili się z zakresu technik interwencji oraz uczestniczyli w zajęciach dotyczących poszukiwania osób w terenie leśnym. Szkolenie przeprowadzili policjanci z grupy poszukiwawczej Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

W programie znalazły się również podstawy musztry policyjnej prowadzone przez komisarza Pawła Plutarskiego.

Młodzież uczestniczyła także w zajęciach dotyczących oględzin miejsca zdarzenia oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Warsztaty prowadzili asp. szt. Dominika Lewandowska-Szczepańska oraz st. asp. Mateusz Popławski.

Policjanci uczyli również kontaktu z mediami

Jednym z elementów szkolenia były także warsztaty z zakresu udzielania informacji mediom. Zajęcia przeprowadził oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu asp. Przemysław Kędzior.

Ostatniego dnia obozu uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami sezonowego ogniwa wodnego w Turawie oraz kierownikiem ogniwa asp. szt. Markiem Kaczorem. Młodzież mogła poznać specyfikę służby policjantów patrolujących akweny wodne oraz zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas działań ratowniczych i patrolowych.

Praktyczne przygotowanie do przyszłej służby

Obóz był dla uczniów okazją do zdobycia praktycznej wiedzy i sprawdzenia swoich umiejętności w warunkach zbliżonych do rzeczywistej służby policyjnej. Młodzież mogła również lepiej poznać codzienną pracę funkcjonariuszy różnych wydziałów policji.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Opolu

2021
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że nad Jezioro Nyskie i Jezioro Otmuchowskie każdego dnia przybywają tłumy

Wiadomości

Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyła 8. edycja ogólnopolskiego projektu „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026”,

Wiadomości

63-letni kierujący skuterem odpowie przed sądem po tym, jak zignorował sygnalizację świetlną, nie zatrzymał się do

Z ostatniej chwili

W piątek, 26 czerwca, o godzinie 18:14 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym