Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policyjne dary serca dla powodzian.

W obliczu tragedii, która dotknęła rejon KPP w Prudniku, policjanci i pracownicy cywilni z tej jednostki zaangażowali się…

Policyjne dary serca dla powodzian.
Policyjne dary serca dla powodzian.

W obliczu tragedii, która dotknęła rejon KPP w Prudniku, policjanci i pracownicy cywilni z tej jednostki zaangażowali się w pomoc powodzianom.

Zorganizowali wewnętrzną zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, obok której nikt nie przeszedł obojętnie.

Dobrowolnie zebrane dary serca przekazano już potrzebującym.

Pomoc potrzebującym i empatia są wpisane w zawód policjanta.

Kiedy ktoś w jednej chwili na skutek powodzi traci wszystko, cały swój dobytek i dach nad głową, ważne żeby na swojej drodze spotkał ludzi o dobrych sercach. Kierując się hasłem Pomagamy i Chronimy, 19 września 2024 roku, aspirant Mateusz Małek i pracownik cywilny Katarzyna Ciepłych z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zorganizowali oddolną akcję zbiórki darów dla powodzian.
Organizatorzy byli w stałym kontakcie z dzielnicowymi i zbierali informacje na temat osób najbardziej potrzebujących.

Odzew w komendzie był olbrzymi. Każdy chciał dołożyć swoją cegiełkę pomocy.

W przeciągu dwóch dni zebrano najpotrzebniejsze rzeczy takie jak środki czystości, woda, żywność, leki czy artykuły higieniczne.

Kolejny raz współpraca służb była na najwyższym poziomie.

Przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej razem z policjantami przetransportowali dary serca do najbardziej potrzebujących.

Źródłó: Policja Opolska

718
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW.

Wiadomości

71-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego zgłosił się na policję, podejrzewając, że jego partnerka wypłaca ze wspólnego konta małżeńskie

Wiadomości

Policjanci z powiatu oleskiego wspólnie z inspektorami weterynarii ujawnili drastyczne zaniedbania w jednym z gospodarstw.

Z ostatniej chwili

W środę, 17 września, o godzinie 11:07 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 229. kilometrze autostrady A4