Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Piotrówka: Czołowe zderzenie podczas wyprzedzania. Sprawca miał ponad 2 promile alkoholu

W czwartek, 21 maja, około godziny 12:00 doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych

Piotrówka: Czołowe zderzenie podczas wyprzedzania. Sprawca miał ponad 2 promile alkoholu

W czwartek, 21 maja, około godziny 12:00 doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych w miejscowości Piotrówka w powiecie strzeleckim. Jak ustalili policjanci, sprawca zdarzenia był nietrzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący oplem, 35-letni mieszkaniec Zawadzkiego, jadąc w kierunku Strzelec Opolskich podjął manewr wyprzedzania toyoty. Mężczyzna nie upewnił się jednak, czy może bezpiecznie wykonać manewr i źle ocenił odległość nadjeżdżającego z przeciwka volkswagena.

Doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Volkswagenem kierował 38-letni mieszkaniec Zawadzkiego.

Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji.

Policjanci przebadali wszystkich kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że kierujący oplem miał ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyźnie elektronicznie zatrzymano prawo jazdy, a samochód został odholowany na parking strzeżony.

35-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze, przypominając, że alkohol za kierownicą może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

3861
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Grodziec. Kierowca samochodu osobowego marki

Z ostatniej chwili

W sobotę, 6 czerwca, o godzinie 12:26 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym

Wiadomości

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 40-letniego kierowcę skody, który prowadził samochód mając aż 3 promile alkoholu w organizmie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku drogowego doszło w piątek wieczorem w miejscowości Wierchlesie w powiecie strzeleckim. Nietrzeźwy kierowca