Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Marcin Oleksy z Opola mistrzem Europy w trójboju siłowym WRPF

W dniach 7–14 września 2025 roku w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym federacji WRPF.

W dniach 7–14 września 2025 roku w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym federacji WRPF. W zawodach świetnie zaprezentował się Marcin Oleksy z Opola, zdobywając tytuł mistrza Europy w martwym ciągu w kategorii 100 kg masters 40+.

Reprezentant Opola podniósł 230 kg, wyprzedzając swojego rywala z Łotwy o 30 kg, a zawodnika z Ukrainy aż o 40 kg. Dodatkowo w klasyfikacji Overall Absolut masters 40+ (najlepsi z najlepszych we wszystkich kategoriach wagowych) Marcin Oleksy wywalczył brązowy medal w martwym ciągu.

To nie jedyny sukces opolskiego siłacza. W konkurencji Apollon Axel (podnoszenie sztangi o średnicy gryfu 50 mm) Oleksy z wynikiem 135 kg został wicemistrzem Europy.

Zawody w Mysłowicach były dla Marcina przetarciem przed kolejnym wielkim wyzwaniem. Już za miesiąc wystartuje on we Wrocławiu w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, gdzie planuje zejść do kategorii 90 kg i powalczyć o nowe rekordy Polski.

1690
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 15:57 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, około godziny 10:50 doszło do wypadku drogowego na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam samochód

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Bierdzany, na trasie...

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:07 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym