Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Krapkowiccy policjanci uratowali psa z rozgrzanego pojazdu.

Policjanci z Krapkowic otrzymali kilka zgłoszeń, z których wynikało, że w jednym z samochodów stojących na parkingu w Mosznej, znajduje się

Krapkowiccy policjanci uratowali psa z rozgrzanego pojazdu

Policjanci z Krapkowic otrzymali kilka zgłoszeń, z których wynikało, że w jednym z samochodów stojących na parkingu w Mosznej, znajduje się pies.

Osoby informowały również, że pojazd jest zamknięty i nie ma możliwości, aby do niego wejść. Mundurowi po przyjeździe na miejsce, podjęli decyzję o wyciągnięciu zwierzęcia z rozgrzanego samochodu przez uchyloną szybę. Gdyby nie ich sprawna i szybka reakcja mogło dojść do tragedii.

15 sierpnia, przed godziną 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach otrzymał kilka zgłoszeń o pozostawieniu psa w zamkniętym aucie. Z informacji wynikało, że pies reaguje na pukanie w szybę, ale w pozostawionej misce nie ma wody.Tego dnia panowały upały, a samochód był zaparkowany w nasłonecznionym miejscu, na otwartym parkingu w miejscowości Moszna. Policjanci po przejeździe na miejsce potwierdzili zgłoszenie i szybko przystąpili do działania, aby uratować zwierzę. Pies był wyraźnie osłabiony, a temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni Celsjusza.

Policjant przy użyciu tonfy odryglował drzwi przez uchylone okno i wydostał mocno osłabionego psa. Funkcjonariusz przeniósł go w zacienione miejsce, oczekując na sprawcę całego zajścia. Właścicielka samochodu, wróciła do auta po ok. godzinie od zgłoszenia. Oprócz niej pojawiło się jej dwóch synów w wieku 5 i 10 lat.

Teraz właścicielka psa niewykluczone, że odpowie za przestępstwo znęcania nad zwierzęciem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Krapkowic. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, aby nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci ani zwierząt. Należy pamiętać, że panujące upały dla osoby lub zwierzęcia pozostawionych w warunkach zamkniętego pojazdu, stanowią śmiertelne zagrożenie.

Przypominamy:

Widząc pozostawione w pojeździe dziecko lub zwierzę – reaguj i natychmiast skontaktuj się z numerem alarmowym 112.

  • Rozejrzyj się, właściciel pojazdu może być w pobliżu.
  • Podczas rozmowy telefonicznej uważnie słuchaj i wykonuj polecenia dyspozytora lub policjanta. Być może usłyszysz polecenie, aby dla ratowania życia zbić szybę w samochodzie.
  • Jeżeli to możliwe, zostań na miejscu do czasu przyjazdu służb.
  • Źródło KPP w Krapkowicach

1584
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP w Krakowie, zatrzymali mężczyznę, u którego zabezpieczyli 27 jednostek broni palnej

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (28.09), około godz. 21:40 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 3 piętrze budynku wielorodzinnego w Brzegu.

Wiadomości

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło w środę, 27 września chwilę przed godziną 20 na ulicy Kozielskiej. Kierująca nie zauważyła

Wiadomości

Dzięki reakcji świadka, pijany kierowca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym miał w