Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Jubileusz 25-lecia istnienia Klub Kibica ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.(Zdjęcia)

Obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia Klub Kibica ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zorganizował w sobotę (19 listopada) huczne urodziny.

Obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia Klub Kibica ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zorganizował w sobotę (19 listopada) huczne urodziny.

Tego dnia w hali „Azoty” przy ul. Mostowej swój kolejny mecz rozegrała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która pokonała drużynę Ślepska Malow Suwałki 3:0 sprawiając swoim fanom kolejny miły prezent.

Kibice nie zawiedli i licznie przybyli na to, jak się później okazało, zacięte i pełne emocji spotkanie. Oprawa całego wydarzenia była niezwykle barwna i urozmaicona. Podczas meczu i tuż po nim przy telebimie w hali „Azoty” znajdowało się urodzinowe stoisko z fotobudką, jubileuszową ramką do robienia zdjęć wraz licznymi gadżetami oraz nakryciami głowy, dzięki czemu każde ujęcie było zabawne i niepowtarzalne. Chętnych do zrobienia sobie pamiątkowych fotek nie brakowało. Ponadto każdy fan siatkówki miał możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej, wklejając przy okazji swoje zdjęcia z fotobudki.

W tym samym miejscu można też było podziwiać przygotowaną przez klub kibica wystawę archiwalnych zdjęć poświęconych fanom kędzierzyńskiej siatkówki. Ponadto organizatorzy zaprezentowali koszulki klubu kibica z ostatniego ćwierćwiecza, które na przestrzeni lat znacząco ewoluowały.

Na liście urodzinowych atrakcji, znalazła się również nagroda przyznana przez Polski Komitet Olimpijski. Klub Kibica Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle otrzymał ją w ramach Konkursu Fair Play za 2000 rok. Do dziś nie ma w Polsce drugiego takiego klubu kibica, który mógłby poszczycić się tym zaszczytnym wyróżnieniem.

W przerwach między setami sobotniego meczu nastąpiła prezentacja dwóch nowych sektorówek o wymiarach 20 m x 10 m oraz 6 m x 7 m, jak również trzech flag o wymiarach 3 m x 3 m każda. Wszystkie ufundowała kibicom Grupa Azoty ZAK S.A. kędzierzyńsko-kozielscy fani siatkówki otrzymali też w prezencie nowy bęben, który zapewne wesprze nasz zespół w kolejnych siatkarskich pojedynkach.

Po meczu miała miejsce miła uroczystość, na której obecni byli m.in. prezydent Kędzierzyn-Koźla Sabina Nowosielska i starosta powiatu Paweł Masełko. Grupę Azoty ZAK S.A. reprezentował członek zarządu Jakub Gładysz. Obecny był również prezes Grupy Azoty ZAKSA Piotr Szpaczek oraz wielu innych zacnych gości w tym m.in. związany przez długie lata z kędzierzyńską siatkówką prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej i członek Zarządu PZPS, Waldemar Kobienia, były trener Mostostalu-Azotów Waldemar Wspaniały, byli siatkarze kędzierzyńskiego teamu Paweł Papke, Robert Szczerbaniuk, Aleksander Januszkiewicz, a także ci obecni Aleksander Śliwka oraz Marcin Janusz. Nie zabrakło też pierwszego prezesa siatkarskiego klubu kibica w naszym mieście Leonarda Walaska oraz przedstawicieli kilku klubów kibica z całej Polski w tym: PGE Skry Bełchatów, Trefla Gdańsk, Ślepska Malow Suwałki, GKS Katowice oraz Legionovii Legionowo.

  • Przyjazd przedstawicieli klubów kibica z innych miast bardzo nas ucieszył. To jest miłe i dowodzi tylko jednego, że siatkówka nie dzieli, a łączy ludzi. Wiadomo, podczas rywalizacji naszych zespołów na parkiecie, każdy kibicuje swojej drużynie, ale po meczu jesteśmy przyjaciółmi – przekonuje prezes Klubu Kibica ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Andrzej Kosiewicz.
  • Podczas dzisiejszego meczu była taka atmosfera, że czułem się, jakbyśmy grali w jakimś finale o wielką stawkę. Były emocje, bo weszła stara gwardia klubu kibica z czasów Mostostalu-Azotów, którzy wymieniali się z tym młodszym pokoleniem swoim doświadczeniem i nagle zobaczyłem zupełnie inny klub kibica, zachodząc w głowę, co tak naprawdę się stało – dodał Kamil Mrugała, wiceprezes Klubu Kibica ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
  • Jeżdżąc na mecze po całej Polsce i Europie zachowywaliśmy się wręcz wzorowo. We Włoszech pilnowali nas karabinierzy, bo myśleli, że kibole z Polski będą rozrabiali. To nie byli kibole, tylko wspaniali kibice siatkówki. Tak to się zaczęło i już od 25 lat trwa do dziś. Jestem z tego dziedzictwa niezwykle dumny – przyznał pierwszy prezes klubu kibica z lat 90. Leonard Walasek.

Podczas sobotniej uroczystości nie zabrakło licznych gratulacji, podziękowań i wzruszających wspomnień. Fani innych zespołów przywieźli ze sobą urodzinowe prezenty. Miasto ufundowało piękny urodzinowy tort, natomiast starostwo pamiątkowy grawerton.

Sobotnią uroczystość poprowadził znany opolski dziennikarz radiowy Donat Przybylski.

źródło www.lokalna24.pl

1374
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Dziś, 6 września, drużyny PSG Stal Nysa i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spotkały się na wspólnym treningu przygotowawczym do sezonu 2023/2024.

Sport

W poniedziałek 14 sierpnia siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/2024. Przed naszym zespołem

Sport

Skład Zwycięzców Ligi Mistrzów na sezon 2023/2024 uzupełnia reprezentant Norwegii– Andreas Takvam. – Szansa gry w takiej drużynie daje

Sport

W środę 19 lipca o godz. 12:00 w Luksemburgu odbyło się losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trafiła