Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Gala Ochotniczych Straży Pożarnych na Opolszczyźnie. Wręczono wyróżnienia dla jednostek i druhów

Podczas tegorocznej Gali Ochotniczych Straży Pożarnych wyróżniono jednostki OSP oraz druhów i druhny szczególnie zasłużonych dla rozwoju

Podczas tegorocznej Gali Ochotniczych Straży Pożarnych wyróżniono jednostki OSP oraz druhów i druhny szczególnie zasłużonych dla rozwoju województwa opolskiego i lokalnych społeczności. Uroczystość była okazją do docenienia strażaków ochotników za ich codzienną służbę, zaangażowanie i działalność na rzecz mieszkańców regionu.

W trakcie wydarzenia wręczono „Odznaczenia Honorowe za zasługi dla Województwa Opolskiego”. Trafiły one do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w sposób szczególny działały na rzecz regionu oraz przyczyniły się do rozwoju lokalnych społeczności.

Odznaczone jednostki OSP:

  • OSP Przylesie
  • OSP Ligota Książęca
  • OSP Lubrza
  • OSP Kamienica
  • OSP Pietrowice
  • OSP Stary Koźle
  • OSP Łowoszów
  • OSP Obrowiec
  • OSP Łaziska
  • OSP Zimna Wódka

Podczas gali wręczono również odznaczenia indywidualne dla druhów i osób szczególnie zaangażowanych w rozwój ochotniczego pożarnictwa na Opolszczyźnie.

Wyróżnieni druhowie i działacze:

  • Łukasz Olejnik – PSP Kluczbork
  • Tomasz Olejnik – OSP Gorzów Śląski
  • Marek Duda – OSP Dobrej
  • Wiesław Litwin – OSP Ligota Książęca
  • Roman Żółnowski – OSP Świerczów
  • Rudolf Damboń – OSP Opole-Bierkowice
  • Jan Ploch – OSP Kadłub
  • Edward Wójtowicz – Oddział Powiatowy ZOSP RP w Prudniku
  • Tomasz Protaś – PSP Prudnik
  • Izabela Lizoń – OSP Czarnocin
  • Waldemar Hołownia – OSP Baborów
  • Józef Orłowski – OSP Turków
  • Sebastian Jankowicz – OSP Kępnica
  • Paweł Trytko – OSP Dziewiętlice
  • Bronisław Maryniak – OSP Żytniów
  • Katarzyna Skiba – OSP Dobrodzień
  • Sławomir Jakubik – OSP Zwanowice
  • Grzegorz Czernicki – OSP Lubsza

Podczas wydarzenia wyróżniono także druhny w ramach kategorii „Kobiety na Dychę!”. To specjalna inicjatywa podkreślająca rolę kobiet w Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz ich zaangażowanie w działalność społeczną i bezpieczeństwo mieszkańców.

Wyróżnione druhny:

  • Monika Andruchów – OSP Błotach
  • Magdalena Malina – OSP Raków
  • Sabina Świętek – OSP Ostrożnica
  • Paulina Bogdanowicz – OSP Wierzbica Dolna
  • Beata Szczepanek – OSP Dobieszowice
  • Edyta Hylla – OSP Domaradzka Kuźnia
  • Urszula Stychno – OSP Domaszkowice
  • Teresa Łazik – OSP Przedmościu
  • Amelia Zych – OSP Opole-Grudzice
  • Alicja Zawiślak – OSP Czyżowice
  • Urszula Tarka – OSP Siedlec

Wręczono również Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza – jedno z najwyższych odznaczeń Związku OSP RP, przyznawane za wybitne zasługi dla rozwoju ochotniczego pożarnictwa.

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał:

  • dr Krzysztof Latocha – OSP Oleśno

Tegoroczna gala była wyrazem uznania dla wszystkich strażaków ochotników, którzy każdego dnia angażują się w ratowanie życia, zdrowia i mienia mieszkańców regionu.

4575
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło w piątek, 12 czerwca, na terenie jednego z zakładów pracy przy ulicy Północnej w Opolu.

Z ostatniej chwili

Za nami wyjątkowy koncert jubileuszowy jednego z najbardziej utytułowanych zespołów artystycznych działających przy Młodzieżowym

Z ostatniej chwili

Groźne zdarzenie drogowe miało miejsce na obrzeżach Opole. We wtorek wczesnym popołudniem na skrzyżowaniu przy rondzie we

Komunikaty

Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu prowadzą poszukiwania za zaginioną Viktorią Horbenko. Kobieta ma 30 lat i ostatni raz