Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dostawczym busem pędził ponad 100 km/h na „pięćdziesiątce”. Stracił prawo jazdy

20-letni kierowca forda transita został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach

Dostawczym busem pędził ponad 100 km/h na „pięćdziesiątce”. Stracił prawo jazdy

20-letni kierowca forda transita został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach po tym, jak w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że spieszył się z rozwiezieniem paczek. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał wysoki mandat oraz 13 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Bogdanowice Kolonia. Policjanci prowadzili tam działania pomiarowo-kontrolne, gdy zauważyli pędzącego w ich kierunku forda transita. Pomiar wykazał, że kierowca jechał z prędkością aż 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 20-letni mężczyzna, który tłumaczył policjantom, że chciał szybciej rozwieźć paczki. Mundurowi podkreślają jednak, że żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia tak niebezpiecznej jazdy, szczególnie że kilka tygodni wcześniej na tej samej drodze doszło do poważnego wypadku z udziałem czterech pojazdów.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 52 km/h kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym. Na jego konto trafiło również 13 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Kilka minut oszczędności nigdy nie jest warte ryzyka utraty zdrowia lub życia.

Źródło: KPP Głubczyce

3258
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z 12 na 13 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 423, na obwodnicy Malni i Choruli w pobliżu Gogolina. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, a dwie...

Wiadomości

Rażące łamanie przepisów ruchu drogowego słono kosztowało 21-letniego mieszkańca gminy Zawadzkie. Młody kierowca

Wiadomości

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego podejrzanego

Wiadomości

Policjanci z Brzegu wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 11 czerwca w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubsza