Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek, 3 lipca, o godzinie 11:19 na opolskim odcinku autostrady A4, na 211. kilometrze w kierunku Katowic.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego przewożącego cysternę z ciekłym asfaltem z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na prawe pobocze. Następnie stracił panowanie nad zestawem, przejechał przez pas zieleni i wpadł do przydrożnego rowu.
Na szczęście kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł obrażeń.
Na miejscu pracują strażacy z JRG Brzeg, JRG Niemodlin oraz OSP Gracze, a także policjanci, zespół ratownictwa medycznego i służba autostradowa. Działania koncentrują się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przygotowaniu akcji wydobycia ciężkiego pojazdu.
Ze względu na masę zestawu oraz przewożony ładunek na miejsce kierowany jest specjalistyczny sprzęt, który umożliwi bezpieczne wyciągnięcie cysterny z rowu.
Kierowcy podróżujący autostradą A4 w kierunku Katowic powinni przygotować się na utrudnienia. Podczas prowadzenia akcji wyciągania pojazdu mogą wystąpić czasowe ograniczenia w ruchu, a nawet chwilowe wstrzymanie przejazdu.
Policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia oraz ustalać, co doprowadziło do utraty panowania nad ciężarówką.
Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych działań ratowniczych oraz stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających miejsce zdarzenia.
Artykuł będzie aktualizowany po uzyskaniu kolejnych informacji.

892























