Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Atak pseudokibiców podczas meczu w Skoroszycach. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Policjanci z Nysy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w napaści podczas meczu piłkarskiego B klasy w miejscowości Skoroszyce.

Atak pseudokibiców podczas meczu w Skoroszycach. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Policjanci z Nysy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w napaści podczas meczu piłkarskiego B klasy w miejscowości Skoroszyce. Do zdarzenia doszło 14 marca około godziny 16:00.

Zamaskowani napastnicy wbiegli na boisko

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, w trakcie spotkania na teren wydarzenia wbiegła grupa zamaskowanych pseudokibiców. Napastnicy ruszyli w kierunku trybun, ścigając jednego z uczestników meczu.

Uciekający mężczyzna próbował schronić się w rejonie ławki rezerwowych, jednak agresorzy kontynuowali atak.

51-latek stanął w obronie i został pobity

W obronie zaatakowanego stanął 51-letni mężczyzna. Został on przewrócony na ziemię, a następnie kopnięty przez jednego ze sprawców. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń ręki.

Po całym zajściu napastnicy oddalili się z miejsca.

Szybka reakcja policji i zatrzymania

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie natychmiast podjęli działania operacyjne i dochodzeniowe. Dzięki zebranym materiałom dowodowym udało się ustalić i zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 21 i 25 lat.

Zarzuty i środki zapobiegawcze

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty przedstawione przez Prokuraturę Rejonową w Nysie.

  • 21-latek odpowie za udział w pobiciu, naruszenie nietykalności cielesnej oraz posiadanie środków odurzających
  • 25-latek usłyszał zarzut udziału w pobiciu

Oba czyny zakwalifikowano jako występki o charakterze chuligańskim.

Prokurator zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci:

  • poręczenia majątkowego
  • dozoru policyjnego
  • zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych
  • zakazu stadionowego

Policja: stadion to nie miejsce na przemoc

Policja podkreśla, że wszelkie przejawy agresji, szczególnie podczas wydarzeń sportowych, będą stanowczo zwalczane.

Stadion powinien być miejscem sportowej rywalizacji i bezpiecznego kibicowania. Każdy przypadek przemocy będzie konsekwentnie ścigany, a sprawcy pociągani do odpowiedzialności karnej.

Źródło: KPP w Nysie

3183
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli wziąć udział w wyjątkowej grze terenowej

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, na terenie jednego z zakładów przemysłowych w Zdzieszowicach prowadzone jest kontrolowane

Z ostatniej chwili

Tabor ratownictwa medycznego w Kędzierzynie-Koźlu wzbogacił się o nowoczesny ambulans, który zastąpi najbardziej wyeksploatowany pojazd

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 14:21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego