Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pijany ojciec przewoził troje dzieci bez fotelików. Miał ponad 2 promile

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 30-letniego kierowcę, który wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością. Mężczyzna prowadził

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 30-letniego kierowcę, który wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością. Mężczyzna prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, mimo dwóch dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo przewoził troje małych dzieci bez fotelików i pasów bezpieczeństwa. Teraz grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 15:30 w Żędowicach. Policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierującego skodą, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Na widok radiowozu mężczyzna skręcił w boczną drogę i wjechał na teren jednej z posesji.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli kontrolę. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec regionu. Podczas sprawdzania danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że posiada on dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pierwszy został orzeczony w 2021 roku, drugi w 2022 roku. Dodatkowo już w 2016 roku cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

To jednak nie był koniec problemów mężczyzny. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Szczególnie niepokojący był fakt, że w samochodzie podróżowało również troje małych dzieci w wieku 5, 3 i 1 roku. Dzieci przewożone były na tylnej kanapie bez wymaganych fotelików oraz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, co w przypadku nawet niewielkiej kolizji mogło doprowadzić do tragedii.

Na miejsce została wezwana matka dzieci, której funkcjonariusze przekazali małoletnich pod opiekę.

30-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy drogowej oraz za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo śledczy przedstawią mu zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

O całej sytuacji zostanie również powiadomiony Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich.

Policjanci podkreślają, że takie zachowanie jest skrajnym przykładem braku odpowiedzialności. Jazda pod wpływem alkoholu sama w sobie stanowi ogromne zagrożenie, a przewożenie w takich warunkach małych dzieci bez jakichkolwiek zabezpieczeń mogło zakończyć się tragedią.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

1006
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę, 24 czerwca, o godzinie 01:19 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o pożarze samochodów

Wiadomości

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny pokazali, że ich

Wiadomości

Policjanci zespołu wywiadowczego z Komisariatu Policji w Wołczynie zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 15:57 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku