Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Przekroczył prędkość, a potem wyszło na jaw, że miał 2 promile

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca hondy, którego zatrzymali do kontroli strzeleccy policjanci. Mężczyzna wpadł podczas

Strzelce Opolskie, policja Strzelce Opolskie, nietrzeźwy kierowca, pijany kierowca, 2 promile alkoholu, alkohol za kierownicą, kierowca hondy, zatrzymanie prawa jazdy, drogówka, kontrola drogowa, bezpieczeństwo na drodze, wypadki drogowe, przestępstwo drogowe, sąd, kara za jazdę po alkoholu, powiat strzelecki, Opolskie, kronika policyjna

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca hondy, którego zatrzymali do kontroli strzeleccy policjanci. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej, którą funkcjonariusze przeprowadzili w związku z przekroczeniem prędkości. Jak się okazało, wykroczenie było tylko początkiem jego problemów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, tuż po godzinie 11:00. Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Honda. Za kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec regionu.

Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy mężczyzna opuścił szybę pojazdu, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych – kierujący miał w organizmie około 2 promile alkoholu.

Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego zdecydował się prowadzić samochód w takim stanie. Policjanci elektronicznie zatrzymali jego prawo jazdy, a sprawa trafi teraz do sądu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 56-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może również orzec wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoką grzywnę, a także przepadek pojazdu lub obowiązek zapłaty jego równowartości.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że alkohol za kierownicą stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na koncentrację, czas reakcji oraz zdolność prawidłowej oceny sytuacji.

Wsiadając za kierownicę po alkoholu, kierowca ryzykuje nie tylko własnym życiem, ale również zdrowiem i bezpieczeństwem innych osób.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich Foto ilustracyjne

459
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, około godziny 10:50 doszło do wypadku drogowego na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam samochód

Wiadomości

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni kierujący Volkswagenem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Komisariatu

Z ostatniej chwili

We wtorek rano na ulicy Traugutta w Kietrzu doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz

Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli wziąć udział w wyjątkowej grze terenowej