Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dym wydobywał się z mieszkania. 51-latek zasnął przy kuchence

Czujność sąsiadów oraz szybka reakcja służb zapobiegły tragedii w jednym z mieszkań w Zdzieszowicach.

Dym wydobywał się z mieszkania. 51-latek zasnął przy kuchence

Czujność sąsiadów oraz szybka reakcja służb zapobiegły tragedii w jednym z mieszkań w Zdzieszowicach. 51-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, zasnął podczas przygotowywania posiłku i pozostawił na włączonej kuchence gazowej garnek z rozgrzewającym się olejem. Za stworzenie zagrożenia pożarowego został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Zdzieszowicach. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie od mieszkańców, którzy zauważyli niepokojącą sytuację. Sąsiedzi wyczuli zapach spalenizny oraz zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Po wejściu do lokalu funkcjonariusze zastali 51-letniego mieszkańca, który spał i nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna przygotowywał posiłek, jednak pod wpływem alkoholu zasnął, pozostawiając na palniku kuchenki gazowej garnek z olejem.

Rozgrzany olej stanowił poważne zagrożenie. W każdej chwili mogło dojść do zapłonu i szybkiego rozprzestrzenienia się ognia, co mogłoby zagrozić nie tylko mieszkańcowi lokalu, ale również innym osobom przebywającym w budynku.

Dzięki natychmiastowej reakcji sąsiadów oraz szybkiej interwencji policjantów ze Zdzieszowic udało się opanować sytuację i uniknąć pożaru. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Za sprowadzenie zagrożenia pożarowego 51-letni mieszkaniec Zdzieszowic został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Służby przypominają, że pozostawianie gotujących się potraw bez nadzoru może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Chwila nieuwagi, zasłabnięcie czy zaśnięcie podczas gotowania mogą zakończyć się pożarem, który zagrozi życiu, zdrowiu oraz mieniu wielu osób.

Warto pamiętać, aby nigdy nie zostawiać włączonej kuchenki bez kontroli, szczególnie gdy spożywany był alkohol lub istnieje ryzyko utraty czujności.

Źródło: KPP w Krapkowicach Foto ilustracyjne

475
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 14:21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego

Kultura

W niedzielę, 21 czerwca, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się uroczysta Gala Zakończenia Sezonu 2025/2026 Szkoły Tańca Fokus.

Wiadomości

Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe holowanie pojazdu oraz kierowanie samochodem przez osobę bez wymaganych

Wiadomości

Policjanci z brzeskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z innych jednostek przeprowadzili działania pod nazwą