Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Studenci Uniwersytetu Opolskiego na zajęciach z środków przymusu bezpośredniego i użytkowania broni palnej

W ramach porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Komendą Miejską Policji w Opolu, studenci Wydziału Prawa i Administracji wzięli udział

Studenci Uniwersytetu Opolskiego na zajęciach z środków przymusu bezpośredniego i użytkowania broni palnej

W ramach porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Komendą Miejską Policji w Opolu, studenci Wydziału Prawa i Administracji wzięli udział w praktycznych zajęciach dotyczących stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Szkolenie, przeprowadzone przez doświadczonych policyjnych instruktorów, miało na celu przybliżenie uczestnikom realiów pracy funkcjonariuszy oraz procedur stosowanych w sytuacjach zagrożenia.

3 marca odbyły się zajęcia z przedmiotu „Środki przymusu bezpośredniego i użytkowanie broni palnej” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego z udziałem policyjnych instruktorów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Podczas warsztatów studenci poznali techniki obrony przed niebezpiecznym narzędziem, sposoby obezwładniania osób agresywnych oraz zasady zakładania kajdanek. Dodatkowo instruktorzy omówili podstawy prawne użycia środków przymusu. Policjanci opowiedzieli również o sytuacjach, gdy sami musieli w trakcie interwencji stosować środki przymusu.

Tego rodzaju zajęcia to doskonała okazja, aby studenci prawa mogli w praktyce zobaczyć, jak stosowane są przepisy, których uczą się na wykładach. To ważny element edukacji w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego podejmowania interwencji.

Zajęcia te odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Uniwersytetem Opolskim, a Komendą Miejską Policji w Opolu. Bezpośrednie spotkanie z policjantami to również okazja do zapoznania się z oferta służby w naszej formacji.

Źródło Foto i tekst KMP w Opolu

785
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, około godziny 10:50 doszło do wypadku drogowego na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam samochód

Wiadomości

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni kierujący Volkswagenem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Komisariatu

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Bierdzany, na trasie...