Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Niebezpieczny ładunek w Ośrodku Wychowania i Szkolenia w Namysłowie

Aby profesjonalnie służyć społeczeństwu funkcjonariusze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczestniczą w działaniach sztabowych.

Niebezpieczny ładunek w Ośrodku Wychowania i Szkolenia w Namysłowie

Aby profesjonalnie służyć społeczeństwu funkcjonariusze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczestniczą w działaniach sztabowych.

Do tego posłużył scenariusz ćwiczeń o niebezpiecznym ładunku, pozostawionym w namysłowskim Ośrodku Wychowania i Szkolenia.

W akcji brali udział namysłowscy policjanci i strażacy.

Ciągłe doskonalenie zawodowe wpływa na jeszcze wyższą zdolność do działania w wypadku nagłego zagrożenia.

Ważne jest przećwiczenie systemów współpracy między służbami. Przykładem takiej współpracy i współdziałania są ostatnie ćwiczenia sztabowe, które odbyły się w Ośrodku Wychowania i Szkolenia.

W ćwiczeniach sztabowych udział brali namysłowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej.

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że Dyżurny KPP w Namysłowie telefonicznie otrzymuje informację o pozostawionym niebezpiecznym ładunku w budynku ośrodka.

O sytuacji powiadomiony zostaje Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie, który na miejsce kieruje patrol z policyjnym pirotechnikiem.

Do akcji zostaje także wezwany przewodnik z psem wyszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

W tym czasie zarządzona zostaje ewakuacja osób z całego budynku.

Policjanci wyznaczają tzw. pierścień zewnętrzny, gdzie bezpiecznie mogą grupować się osoby ewakuowane a także zabezpieczają cały teren wokół budynku przed osobami postronnymi. 

Założone cele ćwiczeniowe zostały osiągnięte, co potwierdza sprawny przebieg akcji, a także opinie obserwatorów i uczestników przedsięwzięcia.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie ćwiczeń przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Źródło: KPP Namyslów

1009
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Sobota, 27 czerwca, na długo zapisze się w historii Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Sport

27 czerwca 2026 roku Opole stanie się stolicą młodzieżowej lekkoatletyki. Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich

Wiadomości

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że nad Jezioro Nyskie i Jezioro Otmuchowskie każdego dnia przybywają tłumy

Wiadomości

Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyła 8. edycja ogólnopolskiego projektu „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026”,