Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Skutecznie wyeliminowany z ruchu przez inspektorów z WITD „Gubi olej, zostawiając ślady na ulic”.

W środę 21 lipca br. opolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału terenowego w związku

Skutecznie wyeliminowany z ruchu przez inspektorów z WITD "Gubi olej, zostawiając ślady na ulic".

W środę 21 sierpnia br. opolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału terenowego w związku z otrzymaną skargą od mieszkańców Nowej Wsi Królewskiej i Przywory niedaleko Krapkowic, podjęli skuteczną próbę wyeliminowania z ruchu drogowego pojazdu, który od kilku dni pozostawiał na drodze plamy substancji oleistej na całej jej długości, co stwarzało bardzo duże ryzyko dla pozostałych uczestników ruchu.

Kontrola drogowa zatrzymanego pojazdu potwierdziła informacje uzyskane od mieszkańców. Kontrolujący inspektorzy stwierdzili wyciek ciemnej substancji oleistej z okolic silnika pojazdu, pęknięta tarczę hamulcową oraz braki w wymaganym oświetleniu pojazdu natomiast w naczepie zakwestionowany został stan opon ze względu na ich uszkodzenie. Stwierdzono również uszkodzone części nadwozia grożące uszkodzeniem ciała i braki w oświetleniu.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami nałożono na kierującego pojazdem mandat karny, natomiast wobec przedsiębiorcy wszczęte zostanie postępowanie administracyjne. Zatrzymane zostały 2 dowody rejestracyjne a kontrolowanemu kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Źródło WITD Opole

2393
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, to czas wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na wycieczki czy kolonie.

Z ostatniej chwili

W piątek, 19 czerwca, o godzinie 20:31 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 dotyczące

Wiadomości

Dzięki czujności i skutecznej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Wołczynie kolejny kierowca znajdujący się pod wpływem środków

Wiadomości

Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali 43-letniego kierowcę volkswagena, który rażąco złamał