Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

35-letni kierowca z dwoma promilami zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadków

Kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w m. Niezdrowice i uderzył w zaparkowany przy posesji pojazd.

35-letni kierowca z dwoma promilami zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadków

Kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w m. Niezdrowice i uderzył w zaparkowany przy posesji pojazd.

Następnie odjechał z miejsca kolizji. Jego ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ już po chwili 35-latek został zatrzymany przez dwóch świadków zdarzenia. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Za popełnione czyny mężczyźnie grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności. Dzięki wzorowej reakcji świadków kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Ty też masz wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy!

W niedzielę, 18 września, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w m. Niezdrowice. Jak ustalili policjanci będący na miejscu kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany przy posesji pojazd. Następnie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Jego ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ kierujący już po chwili został zatrzymany przez świadków kolizji.

Mężczyzna trafił w ręce policjantów. Ustalono, że kierowcą volkswagena jest 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 35-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei spowodowaniem zdarzenia drogowego zajmie się strzelecki sąd.

Dzięki wzorowej reakcji mieszkańców województwa opolskiego kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112. Z kolei ujawniając wykroczenie dotyczące np. zniszczenia mienia lub nagminnego przekraczania dopuszczalnej prędkości skorzystaj z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj, że każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

1363
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.

Wiadomości

Nyscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna, grożąc uszkodzenia ciała, zmusił inną osobę do wydania pieniędzy

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października przed godziną 10:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na ul. Katowickiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

W poniedziałkowy poranek odbyły się działania policjantów ruchu drogowego pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych".