Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

19 i 22-latek skradziony w drogeriach towar sprzedawali w lombardzie. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z drugiego komisariatu w Opolu zatrzymali podejrzanych o kradzieże w jednej z opolskich drogerii. Ich łupem padły elektroniczne

19 i 22-latek skradziony w drogeriach towar sprzedawali w lombardzie. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z drugiego komisariatu w Opolu zatrzymali podejrzanych o kradzieże w jednej z opolskich drogerii. Ich łupem padły elektroniczne maszynki, szczoteczki, kosmetyki.

Skradziony towar policjanci namierzyli w jednym z lombardów w mieście. Teraz 19 i 22-latek odpowiedzą za kradzież, za którą kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili kryminalni z drugiego komisariatui, dwaj mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu, na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku dopuścili się kilku kradzieży w sieciowych sklepach kosmetycznych. Ich łupem padały elektryczne szczoteczki i maszynki do ciała. Ilość skradzionego towaru mogła wskazywać na to, że przedmioty te trafiały do innych nabywców. Sprawie przyjżeli się policjanci.

Po przyjęciu zawiadomienia o kradzieżach, kryminalni zabezpieczyli monitoringi i wytypowali osoby mogące mieć związek z przestępstwami. Sprawdzili też okoliczne lombardy. To tam znaleźli towar pochodzący z kradzieży. Szybko się okazało, że za tymi przestępstwami stoją dwaj dobrze znani policjantom sprawcy.

Kryminalni ustalili miejsce ich pobytu. Obaj przyznali się do przedstawionych im zarzutów kradzieży. Teraz mieszkańcy Opola i Wałbrzycha odpowiedzą za przestępstwa zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Zródło KMP w Opole

1036
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,