XX Międzynarodowa Olimpiada w Sportach Zimowych” dla osób z niepełnosprawnościami.

W czeskiej miejscowości Moravka zakończyła się “XX Międzynarodowa Olimpiada w Sportach Zimowych” dla osób z niepełnosprawnościami, w której

XX Międzynarodowa Olimpiada w Sportach Zimowych" dla osób z niepełnosprawnościami.

W czeskiej miejscowości Moravka zakończyła się “XX Międzynarodowa Olimpiada w Sportach Zimowych” dla osób z niepełnosprawnościami, w której uczestniczyli zawodnicy z Czech, Słowacji i Polski.
Nasze miasto i kraj reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu (na co dzień zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych “Koziołki” działającej przy szkole) zdobywając łącznie 6 medali: 4 złote, 1 srebrny I 1 brązowy.
Mimo braku śniegu, zawody zorganizowano w formie biegowej na wzór biathlonu z uwzględnieniem strzelania oraz innych sprawnościowych konkurencji.
Nasza 6-osobowa reprezentacja zdominowała te zawody, zdobywając wszystkie możliwe do zdobycia złote medale oraz 1 srebrny i 1 brązowy.
Największą indywidualnością imprezy okazał się uczeń klasy 7c integracyjnej- JAKUB DUDKA, który wywalczył 3 złote medale:
Pierwszy zdobył w klasyfikacji generalnej zawodów, drugi w kategorii
mężczyzn a trzeci w klasyfikacji drużynowej.
W tej ostatniej złoty medal Jakub wywalczył wspólnie z koleżanką z klasy JORDAN KAZIMIERSKĄ oraz z uczniem klasy 5c- RAFAŁEM JAWORSKIM.
Kolejne 2 medale zdobyła uczennica klasy 6c NIKA LASZKOWSKA, która była bezkonkurencyjna w kategorii kobiet oraz wywalczyla brązowy w klasyfikacji generalnej zawodów.
W kategorii kobiet srebrny medal wywalczyła JORDAN KAZIMIERSKA.
Drugi zespół naszej szkoły w skladzie: MAJA SADKO, IGOR WIENTZEK i NIKA LASZKOWSKA w konkurencji drużynowej zajął 4 miejsce.
Brawa dla wszystkich zawodników za wspaniały występ, wspólnie spędzony czas i osiągnięte sukcesy.
Opiekunami ekipy byli: Paweł Serafinowicz, Piotr Osóbka i Stanisława Zasowska-Ścigacz.

577

Z ostatniej chwili

W sobotę od godziny 12:00 w Polskiej Nowej Wsi słychać było ryki silników. Na lotnisku odbyło się pierwsze "Rozpoczęcie Opolskiego Sezonu

Wiadomości

1500 kilometrów - taka odległość dzieliła Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu od osoby, która potrzebowała pomocy.

W najbliższy weekend kajakarze klasyczni z całej Polski zjednoczą się w Wałczu, aby wziąć udział w pierwszym Pucharze Polski w tym sezonie.

6 złotych 1 srebrny i 1 brązowy medal zdobyli tancerze Zespołu Tanecznego Pech z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu na Mistrzostwach