Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W PRUDNIKU.(Zdjęcia&Wideo)

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk był gospodarzem uroczystości związanych z tegorocznymi obchodami Święta

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W PRUDNIKU.(Zdjęcia&Wideo)

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk był gospodarzem uroczystości związanych z tegorocznymi obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie, które odbyły się w Prudniku.

Podczas zbiórki zasłużeni policjanci otrzymali odznaczenia „Za Długoletnią Służbę”, „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe stopnie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Komendant Główny Policji – gen. insp. Jarosław Szymczyk.

19 lipca 2022 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie. W tym roku obchodziliśmy nasze święto w sposób wyjątkowy. Pierwszy raz po długiej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, mogliśmy spotkać się w większej liczbie osób i wspólnie z mieszkańcami naszego województwa celebrować ten dzień.

Główne obchody rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Prudniku. Natomiast uroczysty apel rozpoczął się o godz. 11:30 na prudnickim rynku. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk. W obchodach uczestniczyli między innymi: parlamentarzyści ziemi opolskiej – Katarzyna Czochara, Tomasz Kostuś i Paweł Kukiz – I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wojewoda Opolski Pan Sławomir Kłosowski, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Pan Zbigniew Kubalańca, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, instytucji, firm i organizacji społecznych. Obecna była również kadra kierownicza opolskiego garnizonu Policji, wyróżnieni i odznaczeni policjanci, a także mieszkańcy naszego regionu.Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk przywitał przybyłych gości i podziękował wszystkim policjantom garnizonu opolskiego za pełną oddania służbę. Wspomniał o najważniejszych wydarzeniach naszego garnizonu, w tym otwarcia nowej komendy powiatowej Policji w Krapkowicach czy też przekazania 8 nowoczesnych, ekologicznych radiowozów. Pan komendant dodał również, że służba w opolskiej Policji cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem.

Następnie I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak przypomniał, że zeszły rok był wyjątkowy i przyniósł policjantom, w tym opolskim, wiele nowych wyzwań, z którymi świetnie sobie poradzili. To choćby służba na granicy czy też pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Słowa uznania dla naszej codziennej służby wyraził również Wojewoda Opolski Pan Sławomir Kłosowski, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Pan Zbigniew Kubalańca oraz Starosta Powiatu Prudnickiego Pan Radosław Roszkowski.

W tym roku, w całym garnizonie opolskim, odznaczone i wyróżnione zostały 62 osoby, a 768 funkcjonariuszy mianowanych zostało na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości 12 policjantów otrzymało odznakę „Zasłużony Policjant”, 8 osób medal „Za Długoletnią Służbę”, a 10 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na wyższe stopnie.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się festyn na Stadionie Miejskim w Prudniku. Uczestnicy imprezy mieli okazję między innymi obejrzeć pokaz tresury psów służbowych, sprawdzić symulator dachowania i zderzenia oraz uczestniczyć w konkursie plastycznym pn. „Policuś”. Na miejscu chętni mogli z bliska przyjrzeć się policyjnym pojazdom służbowym, czy też dowiedzieć się co zrobić, aby zostać policjantem. Były także lody, wata cukrowa, dmuchańce oraz popcorn. Nie zabrakło oczywiście też grochówki. Tym, którym było gorąco, pomocni byli strażacy. Największą furorę zrobił jednak bieg na fotoradar, w którym uczestniczyli zarówno dzieci jak i dorośli. Rekordzista biegł z prędkością blisko 25 km/h. Tutaj na szczęście nikt nie otrzymał mandatu.

Wojewódzkie obchody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego województwa jak i osób odwiedzających nasz region. Całość obchodów uświetniła Policyjna Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Patronat honorowy nad uroczystością objął Komendant Główny Policji – gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Zródło KWP w Opolu

972
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.

Wiadomości

Nyscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna, grożąc uszkodzenia ciała, zmusił inną osobę do wydania pieniędzy

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października przed godziną 10:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na ul. Katowickiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

W poniedziałkowy poranek odbyły się działania policjantów ruchu drogowego pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych".