Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Strzelcach Opolskich. Tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa i syrop na kaszel

Podczas piątkowego poranka, w trakcie rutynowej kontroli trzeźwości, policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do sprawdzenia kierującego

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Strzelcach Opolskich. Tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa i syrop na kaszel

Podczas piątkowego poranka, w trakcie rutynowej kontroli trzeźwości, policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do sprawdzenia kierującego samochodem marki Audi. Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Zaskoczony wynikiem badania kierowca tłumaczył mundurowym, że wieczorem wypił dwa piwa, a rano zażył syrop na kaszel. Mężczyzna twierdził, że nie zdawał sobie sprawy, iż może nadal znajdować się pod wpływem alkoholu.

Prowadził pod wpływem – grożą mu surowe konsekwencje

Kierujący usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, co zgodnie z Kodeksem karnym stanowi przestępstwo. Strzeleccy policjanci zatrzymali już jego prawo jazdy, a mężczyźnie grozi teraz:

  • kara do 3 lat pozbawienia wolności,
  • zakaz prowadzenia pojazdów,
  • wysoka grzywna.

Policja ostrzega – „Dwa piwa” to nie jest bezpieczna dawka

Stróże prawa podkreślają, że kierowcy często nie mają świadomości, jak długo alkohol utrzymuje się w organizmie. Wytłumaczenie „wypiłem tylko dwa piwa” należy do najczęściej powtarzanych podczas porannych kontroli trzeźwości.

Policjanci ze Strzelec Opolskich apelują o rozsądek:

– Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu za kierownicą. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz prowadzić pojazd – zrezygnuj z jazdy. Ryzyko nie dotyczy tylko mandatu, ale przede wszystkim życia i zdrowia innych uczestników ruchu – przypominają funkcjonariusze.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

2307
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Miał przed sobą podróż liczącą nawet kilkaset kilometrów, jednak jego nieodpowiedzialną jazdę przerwali policjanci ze Strzelec Opolskich

Wiadomości

W ciągu ostatnich dni policjanci z Głubczyc zatrzymali czterech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 6 czerwca, o godzinie 12:26 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym