Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Piastonalia 2023: gwiazdy i mnóstwo atrakcji

Piastonalia to największa i najważniejsza studencka zabawa w regionie. Program tegorocznej Studenckiej Wiosny Kulturalnej na Politechnice

Piastonalia 2023: gwiazdy i mnóstwo atrakcji

Piastonalia to największa i najważniejsza studencka zabawa w regionie. Program tegorocznej Studenckiej Wiosny Kulturalnej na Politechnice Opolskiej zapowiada się niezwykle imponująco: to nie tylko duża dawka dobrej muzyki ale całe mnóstwo innych atrakcji.
– Pierwszy dzień wiosny to okazja do zaprezentowania programu największego studenckiego wydarzenia w regionie, czyli Studenckiej Wiosny Kulturalnej Piastonalia 2023. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej liczne atrakcje przypadną do gustu naszym studentom a także pozostałym mieszkańcom Opola, którzy także licznie brali udział w ostatniej edycji studenckiego święta – mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.Jak każe studencka tradycja, punktem obowiązkowym Piastonaliów jest przejęcie przez studentów władzy nad miastem. Po symboliczny klucz do bram Opola studenci w barwnej żakinadzie wyruszą w środę 24 maja o godz. 11.
Dzień później, na politechnicznych błoniach rozpoczną się koncerty. – Przed nami duża dawka dobrej muzyki. W tym roku zwiększyliśmy ilość wykonawców, którzy wystąpią na politechnicznych błoniach. W czwartek 25 maja zapraszamy na koncerty czołówki polskiego hip-hopu. Na scenie wystąpią Sarius, Słoń, O.S.T.R., Young Igi. Natomiast piątek 26 maja to dzień rockowy. Jesteśmy pewni, że fani tego gatunku muzyki także będą zadowoleni. Na błoniach wystąpią bowiem: Farben Lehre, Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Nocny Kochanek – wylicza Wojciech Wojnar, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.

– Warto zwrócić uwagę także na support. W czwartek wystąpi nasz student pod pseudonimem Zaczarowany Dorożkarz, w piątek opolski zespół Excess. Dodatkowo, na pierwszym kampusie będzie ustawiony namiot, w którym będzie można bawić się przy innych rytmach muzyki niż tych ze sceny. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje Wojciech Wojnar.– Studencka Wiosna Kulturalna to także szereg innych atrakcji. Wśród naszych poza muzycznych propozycji jest m.in. piknik z rektorem i prorektorami na terenie pomiędzy akademikami, gdzie będzie można spróbować swoich sił w rozmaitych konkurencjach, np. w mega piłkarzykach, które rozgrywają się na dmuchanym boisku: sześcioosobowe drużyny przyczepione są do specjalnych poprzeczek w zależności od zajmowanej na boisku pozycji pojedynczo, parami bądź trójkami. Przygotowaliśmy także zawody sportowe oraz e-sportowe – wylicza Krzysztof Rzym z Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.

– Kolejnym punktem Piastonaliów na Politechnice Opolskiej jest rajd motocyklowy z rektorem, w którym uczestnicy wspólnie pokonają ok. 200 kilometrów po ciekawych zakątkach Opolszczyzny. Piastonalia tradycyjnie kończymy w sobotę wieczorem kinem samochodowym na drugim kampusie. Film, który będzie można zobaczyć w tej niecodziennej formie zostanie wyświetlony także z ukraińskimi napisami – zapowiada Krzysztof Rzym.

Źródło Politechnika Opolska

1251
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W sobotę 27 maja sześć zespołów Szkoły Tańca Fokus wzięło udział w dwóch prestiżowych turniejach tańca. Do Zielonej Góry na „Tańcbuda

Z ostatniej chwili

Tłoczno, i głośno robi się w Opolu, kiedy klucze do miasta przejmują studenci. Studencka brać przez kilka dni, bawi się w dzień i w...

Z ostatniej chwili

W środę ulicami Opola przeszła żakinada. To stały punkt Piastonaliów - trwającego właśnie święta studentów.

Kultura

Z okazji premiery filmu "Super Mario Bros" zapraszamy wszystkich fanów gier do naszego kina!